Genç iş adamlarından yeni oluşum

Genç iş adamlarından yeni oluşum

Faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdüren TÜGİK, Konya'da yeni bir oluşumla GİAD adıyla teşkilatlandı. GİAD Başkanı Gülvezir Korkmaz, genç iş adamları olarak ekonomik ve sosyal hayattaki sinerjiye katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi

13 Ocak 2020 - 15:14

Konya'da yeni bir oluşum olan Genç İş Adamları Derneği (GİAD), düzenlediği toplantı ile amaç ve hedeflerini anlattı. GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, 1990 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’den yola çıkan derneklerinin genç, dinamik ve vatanına milletine sevdalı genç iş insanlarını bir araya getirerek çalışmalarına başladığını ifade etti.

Şehirlerin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak, iş hayatında yaşanan sorunların çözümü noktasında aktif rol almak, sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetler gerçekleştirerek birlik ve beraberliği daha da güçlendirmek amacıyla Anadolu’da da teşkilatlanma sürecine girdiklerini belirten Korkmaz, "Genel başkanlığını Erkan Güral’ın yaptığı ve kısa adı TÜGİK olan Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu çatısı altında Konya’da faaliyetlerine başlayan derneğimiz üyeleri için değer oluşturan, güzel şehrimiz ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olmayı temel misyon edinerek, ekonomik ve sosyal hayattaki sinerjiye katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

"Genç İş İnsanları Derneği olarak öncelikle şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için Konya’da toprağa bir tohum atıyoruz" diyen Korkmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ekonomimize, üretimimize, kalkınmamıza katkı sunmak için bir aradayız. Konya, köklü geçmişinden gelen tarihi ve kültürel değerleri, ekonomik potansiyeli, genç ve dinamik işgücü ile ülkemizin en nemli şehirlerinden birisi. Bizler Konya GİAD olarak şehir ekonomisine yön veren firmalarımızın genç kuşaklarının bir araya gelmesiyle köklü bir oluşumun temellerini attık. Üyelerimizin iş hayatındaki değişikliklerden en kısa zamanda bilgi sahibi olması amacıyla eğitim çalışmaları, konferanslar, seminerler düzenlemeye hız vereceğiz. Tabi ki bunun yanında sosyal faaliyetleri ve sosyal sorumluluklarımızı da ihmal etmeyeceğiz. Bu doğrultuda siz değerli basın mensuplarımızla sık sık bir araya gelmeye özen göstereceğiz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten bugün 21 vefat kaydedildi
Koronavirüsten bugün 21 vefat kaydedildi
Karapınar Ziraat Odası, çiftçilerle hasat alanlarını inceledi
Karapınar Ziraat Odası, çiftçilerle hasat alanlarını inceledi