"Gembos yolunda verilen sözler tutulmadı

"Gembos yolunda verilen sözler tutulmadı

İYİ Parti Konya Milletvekili Yokuş, Konya ve Antalya'yı birbirine en kısa yoldan bağlayacak Gembos Yolu Projesi ile ilgili verdiği soru önergesine gelen cevabın verilen sözlerin tutulmadığını gösterdiğini kaydetti

11 Mayıs 2020 - 12:32

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 2020 yılında tamamlanacağı söylenen Gembos Yolu Projesi için Ulaştırma ve Alt Bakanlığına verdiği soru önergesinin cevaplandırıldığını, ancak verilen cevapta, vaad edilen sözlerin tutulmadığının görüldüğünü söyledi.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına verdiği önergede, Gembos Yolu Projesinin, Konya ve Antalya illerinin yollarını birbirine bağlayarak, vatandaşlara ulaşım, zaman ve ekonomik olarak büyük kolaylıklar sağlayacağını vurgulayarak, projenin tamamlanacağı tarihi ve 2020 yılı bütçesinden ayrılan payı sorduğunu hatırlatan Yokuş, “Cumhurbaşkanımız da 27.01. 2019 tarihinde Antalya’da katılmış olduğu toplu açılış töreninde, Gembos Yolu Projesi'nin 2020 yılında tamamlanacağı müjdesini vermişti. Ancak verdiğim soru önergesine bakanlıktan verilen cevaptan da anlaşılacağı üzere 'Yolun 63 km’lik bölümü için 03.02.2020 tarihinde proje çalışmaları başlatılmıştır' denilerek, henüz proje çalışmaları ve ihalenin hazırlık aşamasında olduğu ifade ifade edilmiş, verilen sözlerin bir kez daha tutulmadığı görülmüştür. Yani Gembos Yolunun 2020 yılında tamamlanması hayal oldu. Gembos yolunun tamamlanması başka baharlara kaldı” dedi.

Millekvekili Yokuş, konunun takipçisi olacağını kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 176 bin 656 PCR testi yapıldı
Son 24 saatte 176 bin 656 PCR testi yapıldı
Beklenen kısıtlama geldi
Beklenen kısıtlama geldi