"Gelin bu Ramazan mahalle bakkalından alışveriş...

"Gelin bu Ramazan mahalle bakkalından alışveriş yapalım"

Konya Bakkallar Odası Başkanı Göner, vatandaşların Ramazan alışverişlerini bakkallardan yaparak, pandemi sürecinde zor günler geçiren bakkal esnafına yardım etmelerini istedi

11 Nisan 2021 - 14:49

Konya Bakkallar Odası Başkanı Feridun Göner, halkın Ramazan ayı gelirken mahalle bakkalından alışveriş yaparak, küçük esnafa destek olmasını beklediklerini söyledi.

"Mahalle bakkalını yaşatalım ki, mahallemizin ışığı sönmesin" diyen Göner, Konyalılardan, sokağın neşesi, bir dost kadar samimi ve her zaman halkın yanında olan bakkaları, bu zorlu günlerinde yalnız bırakmamalarını istedi.

Göner, şunları söyledi:

"Konyalı hemşerilerimiz bu çağrımıza kulak versinler, alışverişlerinde bu salgın sürecinde yerel esnafa destek versinler. Konya’nın parası Konya ekonomisi içinde dönsün. Zengin vatandaşlarımız da zekat ve hayır yapacakların da bakkallarla iletişime geçsinler. Ecdattan günümüze gelen ZİMEM geleneğini (muhtaç ailelerin veresiye defterlerini ödemek), bu yardımlaşma kültürünü yaşatsınlar. Mahallenin ihtiyaç sahibi fakir fukarasını bakkal amcalardan daha iyi kimse bilemez. Eğer gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak istiyorsak, doğru adres mahallenin bakkalıdır. Küçük esnafa da destek vermiş oluruz. 'Bir iyilik iki mutluluk' düşüncesiyle bozuk paramız olmadığında, eksik kaldığında, toplam tutardan aşağıya doğru hesabı yuvarladığında, canın sağ olsun Ahmet abim, bereket versin Fatma teyzem, diyebilen bir esnaf topluluğuna sahip çıkalım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mezarlıklar Allah'a emanet
Mezarlıklar Allah'a emanet
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor