Gelecek Partisi, STK gibi çalışıyor

Gelecek Partisi, STK gibi çalışıyor

Gelecek Partisi Konya teşkilatında bütün birimler, siyasi faaliyetlerini sürdürürken, koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahipleri ve 65 yaş üstü vatandaşların da yardımına koşuyor

16 Nisan 2020 - 15:59 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 16:35

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı bir taraftan teşkilatlanma çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da sivil toplum kuruluşu gibi sosyal faaliyetlerde bulunuyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, ülkemizin içinde bulunduğu süreçte Konya İl Başkanlığı olarak destek faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti. Ekici, “Partimizin Konya’daki teşkilatlanma sürecinin yanısıra oluşturduğumuz birimler vasıtasıyla halkımıza destek vermeye devam ediyoruz. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da İl Başkanlığımızın faaliyetlerini yakından takip ediyor” dedi.

TÜM BİRİMLERİMİZLE SAHADAYIZ

Konya’nın 14 İlçesinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını belirten Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, diğer ilçelerden gelen talepleri İl Başkanlığı’nın değerlendirdiğini söyledi.

İl Başkanlığı içerisinde oluşturulan birimler ile İl Kadın ve Gençlik Kolları’nın sosyal sorumluluk projeleri ile sürekli sahada olduğunu kaydeden Ekici, sözlerine şöyle devam etti:

“İl Kadın Kolları Başkanımız Zehra Söylemez ve İl Gençlik Kolları Başkanımız Eren İnce, oluşturdukları yönetim kurulları ile faaliyetlerine devam ediyorlar. İl Gençlik kollarımız evlerinden çıkamayan büyüklerimizin alışverişlerini ve ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı oluyor. İl Kadın Kollarımız ise evinden çıkamayan yaşlılarımızı ziyaret ederek, 20 yaş altı gençleri ise görüntülü arayarak moral veriyorlar. Bu çalışmalarımızda sosyal mesafeye de azami önem veriliyor. İl Kadın Kollarımız ayrıca Karapınar’ın üç köyünde belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere kitap ve kırtasiye yardımı gerçekleştirdi. Ayrıca Covid-19 ile mücadele kapsamında işsiz kalıp ekonomik yönden ihtiyaç sahibi durumuna düşen ailelerimiz, 65 yaş üstü evinden çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ve ilçelerimizde siyasi görüş gözetmeksizin belirlediğimiz ailelere gıda ve temizlik maddelerinden oluşturduğumuz kolileri ulaştırmaya devam ediyoruz."

VATANDAŞLARIMIZA MASKE DAĞITIYORUZ

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı olarak vatandaşlara maske dağıtıldığını da belirten Ekici, maske dağıtımına bizzat katıldığını ifade ederek, ”Şu an maske konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Salgının önüne geçebilmek için en önemli tedbirlerin başında maske geliyor. Bu yüzden bizler de sahada maske konusundaki sıkıntılara çözüm olmak adına vatandaşlarımıza maske dağıtıyoruz” diye konuştu.

YARDIM KOLİLERİ DAĞITILIYOR

Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı bünyesinde Sosyal Politikalar Başkanı Hacer Filikçi Akın tarafından yürütülen proje kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere hazırlanan yardım kolilerinin ise Konya’nın tüm ilçelerine dağıtımının devam ettiğini dile getiren Ekici, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçları için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Ekici, İl Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Aydın’a, Muş’a gönderilen 1 kamyon gıda yardımı için verdiği katkıdan dolayı teşekkür etti.

BİR KİTAP BİR ÇOCUK, BİR ÇOCUK BİR GELECEK

Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı bünyesinde Kültür ve Sanat Politikalar Başkanı Burcu Yalnız tarafından yürütülen projeden de bahseden Ekici, "Kitap bağış kampanyası ile geleceğimiz çocuklarımızın eğitimleri için kademe kademe kitap, kırtasiye ve eğitim desteği için toplanan malzemeler Konya ve Şırnak ilinde bulunan okullara gönderildi. Çocuklarımızın eğitimi ve geleceği bizim için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten son 24 saatte 161 kişi hayatını kaybetti
Koronavirüsten son 24 saatte 161 kişi hayatını kaybetti
Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez
Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez