Gelecek Partisi, işçilerin sorunlarını dinledi

Gelecek Partisi, işçilerin sorunlarını dinledi

Türk-İş'i ziyaret eden Gelecek Partisi yetkilileri, işçilerin sorunlarını dinleyerek iktidara geldiklerinde bu sorunları nasıl çözeceklerini anlattı

11 Temmuz 2021 - 17:26

Gelecek Partisi kurucularından Tarım ve Orman Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ali Akmaz, Ekonomi Politikaları Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, İl Başkanı Hasan Ekici ile İl yönetim kurulu üyeleri Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak’ı ziyaret ederek, işçilerin yaşadığı sorunlarla, ülkemizin yaşadığı sorunları istişare ettiler. 

Gelecek Partisi heyetinin ziyaretinden dolayı memnun olduklarını kaydeden Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak, “Bizim tek isteğimiz işçilerimizin ve çalışanlarımızın geçinebileceği bir ücret almalarının sağlanmasıyla birlikte, çalışanların maaşlarındaki ağır vergi yüklerinin düşürülmesidir. Konfederasyon ve tarım iş sendikası olarak mücadelemiz bu yöndedir. Muhalefet partilerinden isteğimizde bu noktada destek olmalarıdır. Ülkemizin sıkıntılı süreçlerinde görev ve misyonundan uzaklaşan bir çok sendika kapanırken, Türk-İş ayakta kalmış haklı mücadelesini de sürdürmeye devam edecektir. Geçmeşti ekonomimiz iyi iken şimdi sıkıntılı bir süreçteyiz. İktidardan beklentimizde ekonomi başta olmak üzere ülkemizin sorunlarına çözüm getirmesidir. Ziyaretinizden ve sorunlarımızla ilgilenmenizden dolayı sizlere teşekkür ederek, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

DEVLETİMİZİN ÖZERKLİĞİ VE İŞLEYİŞİ KALMADI

Prof. Dr. Akmaz devletimizin özerkliğiyle işleyişinin kalmadığına dikkat çekerek, “Gelinen noktada ülkemizin sorunları artarak devam ediyor. Cumhuriyetimizden uzaklaştırılmak istenen bir toplumsal yapı oluşturulmak isteniyor. Devletimizin tutan bir çivisi ve hafızası kalmadı. Üniversitelerimiz de eğitim bitme noktasındadır. Bunun yanında dünya genelinde sayılı üniversitelerimiz kalmadı. Yine devletimizin özerkliğiyle devlet işleyişinin kalmaması da bu durum büyük bir tehlike oluşturuyor. Gelecek Partisi olarak ülkemizin sorunlarının çözümüyle birlikte, birlik ve beraberliğimizin teminatı olmak için çalışıyoruz. İşçilerin ve çalışanların sorunları hakkında bilgi almak üzere sizi ziyarete geldik. İktidar olduğumuz takdirde emekçinin, çalışanın hak ettiği ücreti almasını sağladığımız gibi ülkemizin bütün sorunlarını çözeceğiz. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

Gelecek Partisi Kurucularından Ekonomi Politikaları Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger yolsuzlukların iktidarın yandaşlarıyla birlikte yaptığının üzerinde durarak, “İktidar ihale yasasını yeniden düzenleyerek, şeffaf, açık ve kamuoyunun bilgilendirildiği bir ihale yasası çıkarmalıdır. Devlete parasının nereye harcandığını paylaşmalıdır.”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici ise, “Alan çalışmalarında iktidarın yanlışlarını ve ekonominin iyi yönetemediğini vatandaşlarımız görmektedir. Artık bu durumu vatandaşlarımız eleştirerek, tepkilerini gösteriyor. Bizim bütün uğraşımız ve çalışmamız ülkemize sahip çıkıp, gelecek kadrolarıyla sorunlarını çözüme kavuşturmaktır. Bize zaman ayırdığınız için sizlere de teşekkür ediyoruz. Gelecek Partisi olarak her zaman işçimizin, çalışanımızın yanında olup, sizlerin sorunlarının çözümünün takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor