Gelecek Partisi, açılışta yaşadığı sorunlara cevap bekliyor

Gelecek Partisi, açılışta yaşadığı sorunlara cevap bekliyor

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı, geçtiğimiz cumartesi günü açılış programında yaşanan sorunlarla ilgili açıklama yaparak, Büyükşehir ve Selçuklu belediyelerine yaptıklarının sebebini sordu

12 Mart 2020 - 17:18

Açılışı geçtiğimiz hafta sonunda olaylı bir şekilde yapılan Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun, mitinge dönüşen programla yaptığı açılış sırasında AK Partili Selçuklu Belediyesi'nin çöp kamyonunu açılış saatine denk gelecek şekilde göndermesi Gelecek Partisi'nin tepkisine neden olmuş, programın izinlerinin alınıp alınmadığı da sorunların beraberinde getirmişti.

Konu ile ilgili Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Konya ziyareti ve Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığımızın açılışı dolayısı ile kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan yanlış algılara istinaden siz kıymetli hemşerilerimize arz ederiz.

Kamuoyunda Büyükşehir Belediyesi tarafından sahne kurma izni verildiği ve bazı gazetelerde izin belgesinin 
yayınlandığı görülmüştür. Resmi kurumlarla ilgili izin konusunda yazışma sürecimiz 19.02.2020 tarihinde başlamıştır. 

Dilekçelerimize cevap alamamamız üzerine 27.02.2020 tarihinde tekraren Valilik makamına 3 ayrı dilekçe ve yine aynı tarihte Büyükşehir Belediyesi'ne izin talep dilekçeleri verilmiştir. Ama ne hikmettir ki Büyükşehir Belediyesi tarafından izin dilekçemize verilen cevap 10.03.2020 tarihinde tarafımıza ulaşmıştır.

07.03.2020 tarihinde yapılacak açılışın izninin, 10.03.2020 tarihinde gelmesi manidar olduğu gibi öte yandan 06.03.2020 Cuma günü Mesai saatinin bitmesine 13 dakika kala postaya verilmesi de cevabın elimize ulaşmasını engellemek içindir.

Sayın Uğur İbrahim Altay; Konya halkının aklıyla alay edemezsiniz. İl başkanlığımızın size izin için verdiği 
dilekçeden 9 gün sonra ve hafta sonuna girilmesine 13 dakika kala yani 16:47 de göndermiş olduğunuz ve elimize açılıştan 4 gün sonra gelen dilekçe cevabı ile ne bizleri ne de Konya halkını kandırabilirsiniz.

Selçuklu Belediyesi'nin kamuoyu açıklanmasına istinaden ilgili belediyenin de bahsettiği gibi vinçli çöp kamyonu tören alanına gelerek bayrakları koparmıştır. Alanda bulunan yetkililerimizin müdahalesine istinaden 
uzaklaştırılmıştır. Daha önceden alınması gereken tedbirlerin tören saatine 1 saat kala yapılmasını emniyet tedbirleri olarak düşünürsek bile, daha sonrasında Gelecek Partisi seçim otobüsünün ve gelecek sevdalılarının bulunduğu bir resimle beraber 'her zaman ki gibi çöpleri toplamaya geldik' gibi Troll ağzı kullanılarak yapılan Twitter paylaşımı bizi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Kendi halkını sadece farklı görüşe mensup diye çöp yerine koyan Selçuklu Belediyesini Konya halkından özür dilemeye davet ediyoruz. 

Sizin o çöp dediğiniz halk 1071'den bugüne kadar bu topraklarda kanlarını dökmüş ve en son 15 Temmuz gecesi canını hiçe sayarak sokağa çıkmış Konya halkıdır. 

Bunun yanında Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile beraber Tepekent Mahallesine, İdlib şehidimiz Teğmen Bayram Olgun için yaklaşık 70 araç 150 kişilik bir ekiple taziye ziyaretine gidilmiştir. Sayın 
Ahmet Pekyatırmacı, sosyal medyada çıkan ve Tepekent halkını fişlemek için çekim yapan personeliniz konusunda bir izahat beklemekteyiz.

Bu insanların Köy halkı tarafından kovulduğu doğru mu? Daha sonra tekraren köye gelen 2 kişi belediye personeliniz mi? 

Alanda Sayın Genel Başkanımızı karşılayan şehit yakınlarını ve köylüleri kayıt altına alma gerekçeleri nedir? 

Açılışın saat 16:00'da tamamlanmış olmasına rağmen ortalıkta oluşan çöplerin toplanması için 2 gün neden 
beklenmiştir?

Sayın Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu’nun başkenti Konya'da adı da Selçuklu olan bir belediye olarak lütfen 
Selçuklu ruhuna uygun hareket edin ve yukarıdaki sorularımızla ilgili de kamuoyunu aydınlatın.

Görevi Konya halkına hakaret değil, hizmet etmek olan Selçuklu belediyesini kınıyor ve kendilerine en güzel 
cevabı Konya halkının vereceğini biliyoruz.

Güzel günler GELECEK'te der; tüm hemşerilerimizi sevgi ve muhabbetle selamlarız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli