Gelecek Partisi 1. yılını pasta keserek kutladı

Gelecek Partisi 1. yılını pasta keserek kutladı

Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı, kuruluşunun 1. yıldönümünü pasta keserek kutladı. Başkan Ekici, toplantıda ekonomik ve siyasi gelişmeleri değerlendirerek, liyakatli kadrolarla ülkedeki kötü gidişata dur diyeceklerini ifade etti

08 Mart 2021 - 16:54

Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı, kuruluşunun birinci yılını pasta keserek kutladı. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen basın toplantısında son siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendiren Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, ilk adımı 2 yıl önce Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun manifestosu ile atılan Gelecek Partisi'nin liyakatli kadrolarla ülke sorunlarına çözüm getireceğini söyledi.

Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıya Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici'nin yanı sıra İl Başkan yardımcıları Ahmet Arslan, Halil İbrahim İçer, Mehmet Mert, S.İbrahim Durmuş, Mehmet Evren, Bekir Karakuş, Bilal Dizbay, Etem Saraç, M.Emin Arkoç Resul Sağlam ve Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Türker de katıldı. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nun manifestosunda başlıklarla uyardığı konuların bugün Türkiye'de ekonomik ve siyasi krizlere neden olduğunu hatırlatan Ekici, "Genel başkanımız aile içi ilişkiler partinin önüne geçerse millet zarar görür demişti. Berat Albayrak'ın ekonomiyi getirdiği nokta bunun en güzel örneği. Genel başkanımız bıraktığında cari açık 20 milyardı, bu yıl 180 milyar deniliyor. Merkez Bankası rezervi 90 milyar deniliyor ama 45 milyar da borcumuz var. Bu ekonomik tabloyu damat bey ortaya koydu. Peki damat bey nerede? Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda ilk kez devlet geleneğine aykırı olarak devir teslim töreni yapılmadı. Basın susturuldu, istifa eden damadın haberi yaptırılmadı. Bunların hesabı sorulmalı. Yasama, yürütme, yargı arasındaki güçler dengesi bozuldu, güç yozlaştı ve denetlenemez hale geldi. Bugün çıkmaza giren ekonomideki olumsuz tabloyu esnaf ödüyor. 750 ve 1000 TL'lik hibeleri topladığın zaman 6 milyar ediyor. Ama kamu kaynaklarına 30 milyar lira aktarılıyor. Şehir hastanelerinin sözleşmelerine ulaşılamıyor. Bakan çıkıyor, 'Bunlar ticari sırdır, paylaşamayız' diyor. Şeffaflık devlet politikası olmalıdır. Refah içindeyiz diyorlar ama bugün 15 milyon insanın geliri açlık sınırının altında. İtibardan tasarruf olmaz diye bir şey çıkardılar. Türkiye'nin uluslararası alanda itibarını kaybettirdikleri için yüksek faizli borç alıyorlar. Bütçe açıklarını kapatmak yerine acı reçete diye yeni vergi getirecekler" dedi.

Rant düzeninin her yeri sardığını, medyanın dizayn edilerek talimatla haber yaptırıldığını, özgürlüğün ve kamuoyunun sesi olan STK'lar ve üniversitelerin susturulduğunu vurgulayan Ekici, 1 Mayıs'tan itibaren yapılacak tüm seçimlere girebileceklerini, teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıkları 31 ilçede ve mahalle başkanı atadıkları 612 mahallede çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

18-19 Mart tarihlerinde Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla Akşehir kongresini gerçekleştireceklerini belirten Ekici, Tuzlukçu, Doğanhisar, Ilgın, Sarayönü ve Hüyük'te de açılış programları yapacaklarını ifade etti. Ekici, "Halkın partimize olan teveccühü artıyor. Gelecek Partisi, Konya'da yüzde 20 oy oranıyla ikinci parti konumunda. Hedefimiz Konya'da en az yüzde 50 oy almak. Cumhurbaşkanlığı sistemi yerine güçlendirilmiş parlamenter sistemi benimseyerek, devletteki yozlaşmayı düzelteceğiz. Ekonomide gelecek modeli, adalet, tarım, sağlık, kültür sanata kadar iktidara geldiğimizde yol haritamız hazır” diye konuştu.

Ekici, toplantının sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kadın gazetecilere karanfil vererek, kadınların gününü kutladı. Ekici, program sonunda yönetim kurulu üyeleriyle birlikte pasta kesti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...