“Gelecek Gönüllüleri” kimsesizlere destek olmaya geliyor

“Gelecek Gönüllüleri” kimsesizlere destek olmaya geliyor

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından başlatılan "Gelecek Gönüllüleri" projesi ile partili ya da partisiz isteyen herkes, ihtiyaç sahibi aileleri "Kardeş Aile" edinerek, destek olabilecek

23 Haziran 2020 - 14:02

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, başlattıkları “Gelecek Gönüllüleri” projesi hakkında bilgi verdi

Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından yürütülen projede, partide görev alan il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra parti üyeleri ile birlikte, siyasi görüş gözetmeksizin ihtiyaç sahibi aileler belirlenerek en az bir “Kardeş Aile” edinilmesi sağlanıyor ve bu ailenin maddi manevi bütün ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor, karşılıklı ziyaretlerde bulunularak yardımlaşma kültürünün unutulmaması sağlanıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, “Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun başlattığı 'Gelecek Gönüllüleri' isimli projenin Konya ayağını başlattıklarını söyledi.

“Biz, bu ülkede kardeşlik ve birlik istiyoruz. Sosyal yardımların siyasi malzeme olarak kullanılmasına karşıyız. STK’ların ve yerel yöneticilerin aktif bir şekilde sürece dâhil olmasını arzu ediyoruz” diyen Ekici projeyle ilgili, “Genel başkanımızdan başlamak üzere, yönetim kademelerinde bulunan her bir kardeşimizin kardeş ailesi var. Kardeş ailelere bu süreçte yardım edilecek. İnsan, insanın elinden tutsun istiyoruz. Gelin bu halkayı hep birlikte yürütelim” diye konuştu.

Durumu elveren herkesin, kendi mahallesinde ihtiyaç sahibi olan bir aileyi, kardeş aile olarak görüp, destek vermesini isteyen Ekici, “Bizim kültürümüz ve medeniyetimizde var olan dayanışmayı bu süreçte milletimize yeniden hatırlatırsak, krizi çok daha rahat atlatacağımıza inanıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...