Gazetecilerin tatil köyünde neler oluyor?

Gazetecilerin tatil köyünde neler oluyor?

Yıllardır Darıca Bayramoğlu Mahallesi'nde medya çalışanlarına hizmet veren ve 2018 yılında zarar ettiği gerekçesiyle kapatılan Basın İlan Kurumu Bayraoğlu Tatil Köyü'nün isminin değiştirilerek bir şahsa kiraya verildiği bildirildi

29 Haziran 2019 - 10:57

Gazetecilerin tatil yapmaları için yapılan ve uzun yıllar sadece gazetecilere hizmet veren Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü'nde son dönemde yaşananlar gazetecilerin tepkisini çekiyor.

Darıca'da Bayramoğlu Mahallesi'nde 45 dönümlük arazide kurulan tatil köyünde ilk olarak 2018 yılında hizmet durdurulmuştu. Şimdi ise ismi değiştirilerek bir şahsa kiraya verildiği belirtiliyor. Basın işletmelerinden kesilen gelirlerle hizmet veren Basın İlan Kurumu'nun tatil köyününün hangi şartlarda ihale ettiği bilinmezken, gazetecilerin öncelikli yararlanması gereken tesiste artık gazetecilerin hiçbir avantajınını bulunmadığı ifade ediliyor.

- Federasyon ne yapacak?

Bayramoğlu tesislerinin zarar ettiği gerekçesiyle önce hizmetinin durdurulup sonra da özel şahsa ihale edildiği ifade edilirken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun bu konuda nasıl bir girişimde bulunacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Gebze’ye gelen TGF Genel başkanı Yılmaz Karaca, federasyonun Gebzeli yöneticisi Levent Altun ile birlikte tatil köyünde incelemelerde bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı en fazla düşen iller arasında Konya yok
Vaka sayısı en fazla düşen iller arasında Konya yok
Beyşehir Karaburun Plajı tatilcileri bekliyor
Beyşehir Karaburun Plajı tatilcileri bekliyor