Gazeteci Kemal Soylu’dan "internet medyası" vurgusu

Gazeteci Kemal Soylu'dan "internet medyası" vurgusu

Türk basınına uzun yıllar hizmet eden ve adından söz ettiren duayen gazeteci Kemal Soylu, “İnternet Medyası Enayi mi?...” başlığıylı kaleme aldığı yazıda günümüzde internet medyasının önemine vurgu yaptı

05 Mart 2020 - 14:31 - Güncelleme: 05 Mart 2020 - 16:07

Basının geldiği son durum hakkında önemli tespitlerde bulunan usta gazeteci Kemal Soylu, dünyada dijital dönemin yaşandığını, insanların her bilgiye teknolojik araçları kullanarak hızlı bir şekilde ulaştığını vurguladı.

Türk basınına uzun yıllar hizmet veren ve çarpıcı haberleriyle adından söz ettiren duayen gazeteci Kemal Soylu, “İnternet Medyası Enayi mi?...” başlığıylı kaleme aldığı yazıda günümüzde internet medyasının önemine vurgu yaptı

Flaş Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Sorumlu Yazı işleri Müdürü Gazeteci Kemal Soylu’nun kaleme aldığı paylaşım, internet yayıncılığında ses getiren www.haberkent.com'da yine ses getiren bir haber olarak yer aldı.

"İnternet medyası enayi mi?" başlıklı haberde Soylu'nun şu sözlerine yer verildi:

“Dünyada artık dijital dönem yaşanıyor. Bunun paralelinde de medyada internet haberciliği yazılı basını ‘yok’ denilecek duruma getirdi. Bir kaç yıl sonra evlerimizdeki televizyonlar bir köşede duran aksesuar haline gelecek. İnsanlar haberleri bilgisayardan, tabletten ve ceplerindeki telefonlardan okuyor, izliyor ve her bilgiye ulaşıyor.

Günümüzde de internet haberciliği gazeteleri bitme noktasına getirdi. Yüz binler satan gazeteler bir kaç binlere, bir kaç bin satan gazetelerde 40-50’lere düştü. Durum böyleyken haberlerini yayınlatmada internet medyasının kapılarını aşındıranlar, her ne hikmetse iş reklama gelince, binlerce kez tıklanan internet haber sitelerini değil, 40-50 satan gazeteleri tercih ediyor. Bundan sonra ‘Kim reklamını nerede yayınlatıyorsa, haberlerini de orada yayınlatsın’ mantığı ile hareket edeceğiz. Yok öyle dava… Ne kadar köfte o kadar ekmek...”

Haber Kent internet sitesi sahibi ve yayın editörü Mürsel Çetin de haberinde, gazeteci Kemal Soylu’nun kaleme aldığı yazının her kelimesine katıldığını vurgulayarak, desteklediğini ve bundan sonra ‘internet haberciliği’ noktasında güç birliğinde üzerine düşeni yapacağını kaydetti.

KONYA OLAY

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti