Gazeteci Ali Sait Öge’den yeni kitap

Gazeteci Ali Sait Öge'den yeni kitap

Uzun yıllar Konya basınına emek veren ve mesleğinin aşığı Ali Sait Öge, ‘Önce İnsan Olmak Sonrası mı? Gazetecilik’ isimli kitabında meslek hayatındaki unutulmaz anlarını kaleme aldı.

10 Ocak 2020 - 14:54 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 16:18

Uzun yıllar Konya basınına emek veren ve mesleğinin aşığı Ali Sait Öge, ‘Önce İnsan Olmak Sonrası mı Gazetecilik’ isimli kitabında meslek hayatındaki unutulmaz anlarını kaleme aldı.

“Gazetecilik benim için kendine ait iş yerini satıp, sadece bir muhabir olabilme hayali ile kırımcılıktan başlayarak bugünlere gelmek demekti” diyen Ali Sait Öge, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gece gündüz demeden emek verdiğim bu meslekte anılarımı bir kitap haline getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

ALİ SAİT ÖGE KİMDİR?

1961 yılında Konya’nın Kulu İlçesi’ne bağlı Kırkkuyu Köyü’nde dünyaya gelen Öge, 1987 yılında Yeni Konya Gazetesi’nde Kırımcı olarak işe başladı. Daha sonra 1990 yılında Merhaba Gazetesi’ne geçen Öge, 24 yıl görev yaptı. Daha sonra Kanal 42 Televizyonu Haber Müdürlüğünü üstlenen Öge, şu anda Konya Gazeteciler Cemiyeti Sorumlu Müdürü olarak mesleğini devam ettiriyor.

Mürsel ÇETİN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor Rize'yi bekliyor
Konyaspor Rize'yi bekliyor
Yunak'ta bir mahalle daha karantinaya alındı
Yunak'ta bir mahalle daha karantinaya alındı