Gazete, dergi ve kitapta KDV oranları sıfırlanıyor

Gazete, dergi ve kitapta KDV oranları sıfırlanıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun kağıtta KDV oranlarının sıfırlanmasına yönelik çalışmaları sonuç buldu

13 Şubat 2019 - 13:31 - Güncelleme: 13 Şubat 2019 - 16:06

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı KDV oranlarının sıfırlanmasıyla ilgili açıklamasına yönelik bir bildiri yayınladı. 

Konu ile ilgili Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karacı, yaptığı açıklamada, "Yasalar, yönetmelikler ve tüzüğümüzün öngördüğü biçimde, meslektaşlarımızın ve mesleğimizin içinde bulunduğu sorunların çözümü için Türk medyası adına sorumluluk duyarak çalışmalarımızı yoğun biçimde sürdürüyoruz" dedi. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, STK’lar ile İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve Ekonomiden Sorumlu Lütfi Elvan ile yaygın ve yerel medyanın genel durumunu değerlendiren TGF ve Basın Vakfı heyet üyeleri olarak, hazırlanan geniş kapsamlı “Medya Raporu-2019” dosyasını ve çözüm önerilerini siyasetçilere sunarak, çözüm için destek istediklerini hatırlatan Karaca, şunları söyledi:

"Sorunlarımızın sürekli olarak takibi meyvelerini vermeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AKM temel atma töreninde yaptığı konuşmada kitapta ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfırlanacağını belirterek, hem yayıncıları hem de satıcıları kapsayacak şekilde genişletileceğini açıkladı. Bu hafta yasa değişikliğinin torba teklif olarak TBMM’ye gelmesi bekleniyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kitapta, dergide, gazetede yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağını açıklaması, Türkiye’de birçok sektör için müjde anlamına geliyor. Söz konusu uygulamayla sektörün ekonomik olarak desteklenmesi amaçlanıyor."

Yerel medyanın içinde bulunduğu zor durumu her fırsatta yetkililere aktaran ve çözüm yollarını sunan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Bir nebze de olsa çözüm odaklı adım atılan, ilerisi için olumlu düşüncelere sahip olmamıza vesile olan bu karar için teşekkür ediyorum. Gerçek anlamda can çekişen yerel medyanın tüm sorunlarının masaya yatırılarak çözüme kavuşturulması için yetkililerle görüşmelerimizi devam ettireceğiz” dedi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Konyaspor Gençler'e 4 eksikle hazırlandı
Konyaspor Gençler'e 4 eksikle hazırlandı