Et üreticileri sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye iletti

Et üreticileri sorunlarını Bakan Pakdemirli'ye iletti

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Karabulut, et sektörünün temsilcileri ve AK Parti milletvekilleriyle Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'yi ziyaret ederek, sektörün sorunlarını iletti

21 Ekim 2021 - 13:20

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut ve yönetim kurulu üyeleri, Konya'da tarım ve hayvancılıkla ilgili sivil toplum kuruluşlarının başkanları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve Konya Milletvekili Halil Etyemez ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi ziyaret etti.

Ziyarette hayvancılık sektörü ve besicilerin sorunlarını Bakan Pakdemirli'ye ilettiklerini belirten Karabulut, "Sayın Pakdemirli'ye et üreticisinin artan yem fiyatları karşısında hayvanlarını beslemekte zorlandığını ilettik. Son üç yılda et fiyatlarının yükseltilmediğini, bunun yanında yemlere yüzde 100 zam yapıldığını anlattım. Bu hafta et fiyatlarının biraz yükselmeye başladığını, 1 kğ etin üreticiye maliyetinin 50 TL'yi geçtiğini, et fiyatının bunun üzerinden olması gerektiğini ve et fiyatlarına müdahele edilmemesi gerektiğini, 2011 yılında 250 TL olarak verilmeye başlanan besi desteğinin en az 600 TL olarak yükseltilip verilmesi gerektiğini arz ettim" dedi.

Bakan Pakdemirli'nin ete müdahale edilmeyeceğini, besi desteğini de yükseltecekleri sözü verdiğini dile getiren Karabulut, toplantıyı tertipleyen AK Parti İl Teşkilat Başkan Yardımcısı Lokman Özturhan'a, Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'ya, Milletvekili Halil Etyemez'e teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı