Eşinin kaynar su ile yaktığı Rukiye Ay’a CHP sahip çıktı

Eşinin kaynar su ile yaktığı Rukiye Ay'a CHP sahip çıktı

Kılıçdaroğlu, eşinin üzerine kaynar su döktüğü Rukiye Ay ile görüşerek, CHP Kadın Kolları ve Konya İl Teşkilatı ile her zaman yanlarında ve destek olduklarını söyledi

28 Şubat 2021 - 12:56 - Güncelleme: 28 Şubat 2021 - 13:11

Konya'da eşinin, kendisine ve kızlarına uyguladığı şiddet sonucu vücudunda yanıklar oluşan Rukiye Ay ve 2 yaşındaki kızı Eylül Tuana, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. 

Konya’da “Gece uykusuz kaldım, beni niye uyandırdın” diye eşinin kendisi ve kızının üzerine kaynar su döktüğü Rukiye Ay, kızı Eylül Tuana ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ı makamında kabul eden Kılıçdaroğlu, Eylül Tuana’yı severek, “Geçmiş olsun. Kadınlarımızın, annelerimizin ve çocuklarımızın böylesine üzücü olayları bir daha yaşamamasını dilerim. Bütün hayat çocuklarımız üzerine kuruludur. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bizler, kadın kolları başkanımız ve Konya il başkanımız elimizden gelen desteği vererek, yanınızda olacağız” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na olay hakkında bilgi vererek, 4 Mart’ta Konya Adliyesindeki duruşmada Rukiye Ay’ın yanında olacaklarını, hukuki olmak üzere her konuda destek olduklarını söyledi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Rukiye Ay’ın kocası Ali Ay’ın yargılanacağını, kendisinin de 4 Mart’ta başlayacak olan duruşmaya giderek, destek vereceğini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret