Ereğli Taş Evleri Projesi AKP’ye takıldı

Ereğli Taş Evleri Projesi AKP’ye takıldı

Ereğli Belediye Meclisi'nde gündeme gelen Sümerbank İşçi Taş Evleri'nin restorasyonu oy birliğiyle reddedildi

14 Mayıs 2020 - 18:58

12.05.2020 tarihi saat 14.00’te olağanüstü toplanan Ereğli Belediyesi Meclisi’nde asfalt çalışmaları, Akhüyük sondaj çalışmaları, Taş Evler Restorasyonu ve cari harcamalar için kullanılmak üzere İller Bankası’ndan kredi alımı noktasında yetkilendirme maddeleri görüşüldü.

TAŞ EVLERE AKP VE CHP GRUPLARINDAN ONAY ÇIKMADI

Görüşülen maddelerin üçü oy birliği ile kabul edildi, ancak Taş Evler Restorasyonu ile ilgili madde oy çokluğu ile reddedildi. AKP ve CHP grupları tarafından reddedilen madde, taş evlerin mezbelelikten kurtulması adına yürütülen çalışmaları içeren bir madde olmasıyla da önem arz ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje ve proje bedeli üzerinden talep edilen kredi alımının reddedilmesi üzerine Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, "Taş evler kirlilikten kurtulsun diye talep ettik, burayı kirlilikten pislikten kurtaralım istedik. Büyükşehir Belediyemiz buranın yapımının bize devrini gerçekleştirdi, geçtiğimiz günlerde de Sayın Bakanımızla görüştük gündemine aldı ve ilgileneceğini belirtti. Bakanımızın gündemindeyken, aklındayken ben de en azından kredisinin Bakanlık onayı çıksın istiyorum. Ben sizin yerinizde olsam diğer üç kredi talebini reddederdim ama Taş Evler ile ilgili kredi talebini mutlaka onaylardım. Çünkü Ereğlimizin mezbelelik bir alanı ortadan kalkacak, her türlü olumsuz kullanılmasının da önüne geçecek bir proje, oranın pislikten kurtulmamasından mı yanasınız?" dedi.

EREĞLİ GÜNCEL HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güngör ailesine Ribat Eğitim Vakfı sahip çıktı
Güngör ailesine Ribat Eğitim Vakfı sahip çıktı
31. haftada Konyaspor maçını Hüseyin Göçek yönetecek
31. haftada Konyaspor maçını Hüseyin Göçek yönetecek