"Ereğli Şeker üzerinden özel şirketlere milyonlar...

"Ereğli Şeker üzerinden özel şirketlere milyonlar kazandırılıyor"

CHP Ereğli İlçe Başkanı Gönülal, hükümetin geliştirdiği bir fikirle Ereğli Şeker Fabrikası'nın kendi ürünlerini satmasının engellendiğini, aracı yapılan özel şirketlere Ereğli Şeker üzerinden milyonlar kazandırıldığını savundu

07 Aralık 2020 - 17:09 - Güncelleme: 07 Aralık 2020 - 17:10

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli Şeker Fabrikası'nın kendi ürünlerini kendisini pazarlarken, aracı kullanılmasının yanlış olduğunu söyledi.

Ereğli Şeker Fabrikası'nın ürettiği şeker, melas ve küspenin pazarlamasını dana önce kendi yaparken, iktidar tarafından Türk Tarım ve Tarım Kredi Kooperatifi'nin aracı yapıldığını dile getiren Gönülal, "İktidar dâhiyane bir fikir geliştirmiş, Şeker Fabrikası'nın ürettiği küspe ve melası Türk Tarım şirketine, şekeri de Tarım Kredi Kooperatifi’ne satıyor. Ereğli Şeker Fabrikası'ndan yıllık ortalama 190 bin ton şeker, 500 bin ton küspe, 60 bin ton melas çıkıyor. Tarım Kredi Kooperatifi 2.9 TL'ye aldığı şekeri 3.70 TL'ye satıyor. Tarım Kredi Kooperatifi’ni birileri batırdı da bu yapılan kooperatifi kurtarma operasyonu mudur? Türk Tarım şirketi Şeker Fabrikası içine açtığı ofisten, fabrikadan küspeyi 170 kuruşa alıp 220 kuruşa, 1.1 liraya aldığı melası da 1.5 liraya tüketicilere satıyor. Bu şirket hiçbir riske girmeden şeker fabrikasının deposunu, personelini, kantarını kullanarak para kazanıyor. Bu şirkete neden şeker fabrikası üzerinden milyonlarca lira para kazandırılmaktadır? Bu şirketin sahibi kim ya da kimlerdir? Neden şeker fabrikası ürünlerini kendi pazarlarken, aracı kullanmak zorunda bırakılıyor? Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısında sert düşüş
Koronavirüste vefat sayısında sert düşüş
Şehit aileleri şehitlikleri ziyaret etti
Şehit aileleri şehitlikleri ziyaret etti