"Ereğli il olsun" dedi, Ankara’nın ortasında lokma...

"Ereğli il olsun" dedi, Ankara'nın ortasında lokma dağıttı

27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde MHP'den Konya Milletvekili adayı olan Bilal Yiğit, Ankara'da tek kişilik "Ereğli İl olsun" etkinliği yaparak, lokma dağıttı, mevlit okuttu, siyasetçileri ve bürokratları ziyaret ederek, yöresel ürünlerden oluşan "Anadolu’nun İnci Tanesi Ereğli İl Olmak İstiyor” yazılı çantalar dağıttı

25 Şubat 2021 - 17:14

Ereğli’nin tanınan isimlerinden Bilal Yiğit, Ereğli il olsun diye Ankara'da lokma dağıttı.

Bilal Yiğit, Ankara’nın Kızılay ve Ulus gibi merkez semtlerinde gerçekleştirdiği Ereğli il olsun etkinliği düzenledi. İlk olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın merhum annesi Tenzile Erdoğan ve şehit anneleri adına mevlit okutup lokma tatlısı dağıttı. Daha sonra, yine aynı semtlerde, içerisinde Ereğli’nin yerel ürünlerinin olduğu ve üzerinde “Anadolu’nun İnci Tanesi Ereğli İl Olmak İstiyor” yazılı çantalar dağıtarak, Ankaralıların dikkatini Ereğli’ye çeken Bilal Yiğit, Ankara’da bürokratları ve siyasileri de ziyaret ederek Ereğli’yi anlattı, Ereğli’nin il olması gerektiğini ifade etti.

Ankara’daki Ereğli etkinliğini siyasileri ve bürokratları ziyaret ederek sürdüren Bilal Yiğit, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Konya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’yı da ziyaret ederek, üzerinde “Ereğli İl Olmak istiyor” yazılı plaket ve üzerinde “Ereğli İçin Bir Fidan da Sen Dik” yazılı, fidan tohumlu kalem hediye etti.

Ankara’da tek başına düzenlediği Ereğli etkinliği ile ilgili açıklama yapan Yiğit, “Türkiye’nin bütün kentlerinde yaşayan Ereğlililer adına düzenlediğim etkinlikte, Ereğli’nin il olması gerektiğini, Ereğli’nin il olmayı beklediğini siyasilerimize ve bürokratlarımıza ilettik. Ereğli ile ilgili projelerimizi ulaştırdık, Ereğli’nin yöresel ürünleri içerikli hediye çantalarımızı dağıttık. Bugüne kadar Ereğli’nin il olması için çalışmış, mücadele etmiş tüm siyasi parti ilçe başkanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Mücadelemiz Ereğli il oluncaya kadar devam edecek” dedi.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Koronavirüste yeni vaka sayısı 60 bin sınırında
Koronavirüste yeni vaka sayısı 60 bin sınırında