"Engellilerimizin engelini hep birlikte kaldırmalıyız"

"Engellilerimizin engelini hep birlikte kaldırmalıyız"

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, bu konudaki bilinç ve hassasiyetin artmasını temenni etti

03 Aralık 2019 - 11:31

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük öneme sahip. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur” dedi.

Altınay, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün gerek sosyal hayatta gerekse iş hayatında kendilerine çok zor yer bulan ve hayatın birçok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Engelli bireylerin insan vakar ve onuruna yakışır biçimde yaşamlarını sürdürebilmeleri için mevcut yasalar kapsamında çalışmalar, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından sürdürülmektedir. Bu anlamda 3 Aralık engellilerimizin sorunlarına dikkat çekmek, toplumsal duyarlılıkları artırmak, farkındalık yaratmak açısından son derece önemlidir. Oda olarak bizler engelli kardeşlerimizin gören gözü, işiten kulağı, tutan eli olmaya devam edeceğiz."

Dünya Engelliler Günü’nde herkesi engellerin farkına varıp hep birlikte engelleri kaldırmaya davet eden Altınay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle kutladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bizi eleştirenlerin sorumluluk alma zamanı geldi"
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması