Engelliler için empati yaptılar

Engelliler için empati yaptılar

Yunaklı öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli arkadaşlarına destek olmak amacıyla bir dizi etkinlik yaptı

06 Aralık 2019 - 10:43

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel ve resmî kurumlarda öğrenciler eş zamanlı olarak önce, Cumhurbaşkanlığınca hazırlanan kamu spotunu izledi.

Gün boyu süren destek etkinliklerinde öğrenciler, kâh gözlerini bağlayarak görme engelli, kâh ayaklarıyla resim çizerek ortapetik engelli, bazen de işaret diliyle konuşma engelli bireylerin yerine kendilerini koyarak empati yaptı.

Engelliler Günü’nde yapılan farkındalık etkinlikleri için tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, engelli insanlara saygı duymanın tüm insanlığa saygı olduğunu belirterek, "En büyük engel sevgisizliktir. Tüm öğretmen ve öğrencilerimiz, sevgiyle engelleri kaldırmak için ellerinden geleni yapmaktadır" dedi.

Öte yandan toplumda dezavantajlı bireyler için farkındalığı artırmak amacıyla Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda Özel Umutevim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarfından bir program düzenlendi.

Programda konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle dezavantajlı bireylerin sorunlarına dikkat çekerek, "Karşılaşılan sorunların sadece bir gün değil her gün hatırlanması gerektiği ve çözüm için neler yapılabileceğinin ele alınabileceği çok özel bir gün. Dezavantajlı bireylerin yaşam sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürebilmeleri için çalışmak devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdandır” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bizi eleştirenlerin sorumluluk alma zamanı geldi"
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması