"Engelli kardeşlerimiz haklarına kavuşturulmalı"

"Engelli kardeşlerimiz haklarına kavuşturulmalı"

Engelliler Haftası'nda Altı Nokta Körler Derneği Konya Şubesini ziyaret eden CHP'li heyet, engellilerin bir an önce haklarına kavuşturulması gerektiğini vurguladı

14 Mayıs 2020 - 14:57

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve il yönetim kurulu üyeleri, Engelliler Haftası nedeniyle Altı Nokta Körler Derneği Konya Şubesini ziyaret etti. Bektaş, ziyarette, engellilerin her zaman yanında olacaklarını, sorunlarının çözümü için de ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.  

Altı Nokta Körler Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Şahin, CHP’nin ziyaretinden memnun olduklarını dile getirerek, “Derneğimiz kamu yararına çalışan bir dernek olup, 150 üyemiz vardır. Üyelerimizin eğitimine yönelik Bilgisayar ve bileyir alfabesi kursları düzenliyoruz. Bu kurslar sayesinde üyelerimiz okumayı öğreniyorlar. Derneğimize gelir amaçlı oyuncak bebek ve maske üretimi yapıyoruz. Özellikle maske ihtiyacı olanların taleplerini karşılayabiliriz. Şehrimizin yöneticilerinden ve kurumlarından talebimiz, bizleri yardımcı olması ve destek vermesidir. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ EŞİT ŞARTLARA KAVUŞTURULMALIDIR

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş engellilerin eşit şartlara kavuşturulması gerektiğini vurgulayarak, engellilerin sorunları hakkında bilgi almaka için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bektaş, "Engelli kardeşlerimizle aramızdaki tüm engelleri kaldırarak, engelsiz bir Türkiye’yi birlikte oluşturabiliriz. Engelsiz bir Türkiye mümkündür. Evrensel standartlarda eşit yurttaşlık ilkesiyle bir sistem kurularak engelli kardeşlerimiz haklarına kavuşturulur. CHP olarak bunun için elimizden geleni yapmaktayız. Sosyal Hukuk Devleti anlayışında bütün vatandaşlarımızla birlikte engelli kardeşlerimizde eşit olarak anayasal haklara sahiptir. Engellilere acıyarak bir şeyler verildiği bir ülke olmak istemiyoruz.  Eşit yurttaşlık ilkesi doğrultusunda bütün engelli kardeşlerimiz eşit haklara sahip olunması gerçekleştirilmelidir. Biz bu anlamda elimizden katkıyı vermeye devam edeceğiz. CHP iktidarında sosyal hukuk devleti anlayışıyla hareket ederek, bütün engelli kardeşlerimizin eşit haklarından yararlanması sağlayacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Alacak kavgasında galerici tabancayla öldürüldü
Alacak kavgasında galerici tabancayla öldürüldü