Emlakçılar dikkat! Son tarih 5 Aralık 2019

Emlakçılar dikkat! Son tarih 5 Aralık 2019

Emlakçılar Odası Başkanı Altınay, emlakçı esnafının Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alabilmesi için son günün 5 Aralık olduğunu ve oda üyelerinin bu fırsatı kaçırmamasını istedi

12 Kasım 2019 - 15:31

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, emlakçıların Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi almak için son günün 5 Aralık olduğunu hatırlattı.

Altınay yaptığı yazılı açıklamada Oda üyesi ve emlak sektörüyle uğraşan esnafların Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alma zorunluluğu 5 Haziran 2018 tarihinde başladığını ve Bakanlık tarafından belirlenen sürenin 5 Aralık 2019 tarihinde son bulacağını belirterek, "Belgesini almamış olan esnaflarımızın odamıza başvurması gerekmektedir. Oda olarak esnaflarımızın mağdur olmamaları için son kez uyarıda bulunuyoruz” dedi.

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi olmayan emlakçı esnafının son müracaat tarihini kaçırmaması gerektiğini vurgulayan Altınay, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Mevcut haktan yararlanan üyelerimiz dahil Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi müracaat etmediği takdirde, bu haktan da mahrum olmaları söz konusudur. Bundan dolayı tüm oda üyelerimizin mağdur olmamaları için bir an önce Konya Emlakçılar Odasına gelerek Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi almak için müracaatlarını yaptırmaları kanuni zorunluluktur. Bu üyelerimize oda olarak son uyarımızdır. Üyelerimizi defalarca odamıza davet ettik ve müracaatlarını yapmaları için kendilerine mesajlar çektik. Yazılı ve görsel basın aracıyla ulaşmaya çalıştık. Gelmeyen oda üyelerimiz mevcuttur. Mağdur olmak istemeyen üyelerimizin vakit geçirmeden odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meram'da tapular dağıtılıyor
Meram'da tapular dağıtılıyor
Başkan Altay, Altınekin'de çiftçilerle hasat yaptı
Başkan Altay, Altınekin'de çiftçilerle hasat yaptı