Emlakçılar destek bekliyor

Emlakçılar destek bekliyor

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Altınay, pandemi döneminde zor günler geçiren emlakçıların da desteklerden faydalandırılmasını istedi

24 Mayıs 2021 - 12:39

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, pandemi nedeniyle zor günler geçiren emlak sektörünün de destek beklediğini söyledi.

Emlakçıların, destek paketleri dışında tutulmalarının işletmelerini zora soktuğuna dikkat çeken Altınay, "Devletine ve hükümetine karşı bugüne kadar tüm görevlerini eksik etmeyen ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunan emlak sektörümüzün bu destekler kapsamına acilen alınmasını istiyoruz” dedi

ESNAFIMIZ ZORLU MÜCADELE İÇİNDE 

Çok uzun süredir dükkânları zaman zaman kapalı olan, hafta sonu da hizmet veremeyen emlak işletmelerinin destek paketlerinden faydalanamadığını ifade eden Altınay, “Emlak işletmeleri de kapanma döneminde çok büyük mağduriyetler yaşadı. Portal üyeliklerinden kira ödemelerine, personel giderlerinden pazarlama faaliyetlerine kadar tüm çalışmalarına devam etmeye çalışan meslektaşlarımıza kademeli normalleşme süreci kapsamında hiçbir destek verilmedi. Emlak işletmeleri bu sıkıntılı süreçte yetki belgelerini alarak yükümlülüklerini yerine getirmek için azami çaba sarf etti. Eksiklerini tamamlayan emlakçılar işletme yetki belgesini de aldı. Lakin tapu dairelerinin, belediye hizmetlerinin devam ettiği süreçlerde kendilerinin hizmetlerinin sınırlandırılmasının yanı sıra destek paketleri dışında tutulmaları emlak işletmelerini zora soktu. Ülke ekonomisine önemli katkılar sunan sektörümüzün acilen bu destekler kapsamına alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

"KURALLARA UYUYORUZ"

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan emlak işletmeleri ve danışmanları için kontrollü sosyal hayat çalışma rehberine uygun olarak üyelerinin hizmet verdiğini belirten Altınay, “Bu kapsamda emlak gösterimi sırasında maske ve mesafe kurallarına uyuyoruz. Servis verdiğimiz araçlarda kişi düzenlemesine riayet ediyoruz. İşyerlerimizde bulunabilecek kişi sayısına dikkat ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • EMLAKÇI HASAN
    2 hafta önce
    SAYIN BAŞKAN BU TALEBİNİZ NEDEYİYLE SİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek