Emirgazi’de çiftçinin elektrik sorununa trafo ile çözüm...

Emirgazi'de çiftçinin elektrik sorununa trafo ile çözüm önerisi

MHP Konya Milletvekili Kara, Emirgazi'de elektrik pompalarına verilen voltajın düşük olması nedeniyle çiftçinin kayıp yaşadığına dikkat çekerek, bölgeye trafo merkezi kurulmasını istedi

21 Ekim 2020 - 11:24

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara, tarımsal üretimde elektrik voltajının yüksek sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulan trafo merkezinin Emirgazi'ye kurulmasını istedi.

Konu ile ilgili TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren Milletvekili Kara, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan Emirgazi ilçesinde çiftçilerin, elektrik pompalarına verilen elektrik voltajının düşük olması nedeniyle sorun yaşadıklarını dile getirdi.

Tarımsal sulamada kullanılan elektrik pompalarının düşük voltajdan dolayı sık sık arızalandığını, bunun da çiftçilerin hem mahsullerini kaybetmelerine, hem de fiyatları yüksek olan elektrik motorlarını yenilemek zorunda kaldıklarına dikkat çeken Kara, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in cevaplandırması istemiyle verdiği önergede, “İlçeye trafo merkezi kurulmasına yönelik çalışmalar planlanmakta mıdır? Çiftçilerin düşük voltajlar nedeniyle yaşadığı maddi kayıpların telafi edilmesine yönelik bir destek ödemesi yapılması planlanmakta mıdır?" diye sordu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı