Ekonomi dünyası 2020 Konya’nın projelerini görüştü

Ekonomi dünyası 2020 Konya'nın projelerini görüştü

Konya'nın yöneticileri, yılın ilk gününde bir araya gelerek, 2020 yılında yapılacak yatırım ve projeler hakkında istişarede bulundu

02 Ocak 2020 - 15:54

Konya iş dünyasının temsilcileri, sivil toplum örgütleri, yeni yılın ilk günlerinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ile MÜSİAD Konya Şubesi'nde biraraya gelerek, 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 projelerini değerlendirdi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, TOBB Başkan Yardımcısı ve Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, KOMÜT Başkanı Adem Bulut, ASRİAD Başkanı Mustafa Balta, DERSİAD Başkanı Musa Özkan, GİV Başkanı Fatih Ceylan, İpekyolu Derneği Başkanı Tahir Şahin, KONSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, TÜMSİAD Başkanı Ahmet Şerce, TÜRSİAD Başkanı Mahmut Çınar, KONTİMDER Başkanı Ahmet Yasin Bilen, Ekonomi Kulübü Başkanı Osman Bağcı ve SELSİAD Başkan Yardımcısı Kemal Türkoğlu katıldı.

Toplantıda yapılan değerlendirmelerle ilgili açıklama yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “Konya iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri olarak zaman zaman bir araya gelip, şehrimizin ve ülkemizin güncel konularını değerlendiriyoruz. Bu yılın ilk toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Bey’i ve AK Parti İl Başkanı Hasan Angı Bey’i misafir ederek, Konya’mızın 2020 projelerini masaya yatırdık. Şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için nelerin yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Konya için bereketli geçen 2019 yılının ardından 2020 yılında da çok önemli yatırımları iş dünyasıyla birlikte hayata geçireceklerini dile getiren Altay ise "Konyalı iş insanlarımız, sanayicilerimiz, üreticilerimiz her zaman Konya’mızın, insanımızın ve ülkemizin yanında oldu, olmaya da devam ediyor. Konya’mız, 2 milyar dolar civarında ihracatıyla, dev belediyecilik yatırımlarıyla, dünya çapında etkinliklere ev sahipliği ile geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor. Bunda iş dünyamızın büyük katkısı var. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam