"Ekipler -7 derece soğukta çalışıyor"

"Ekipler -7 derece soğukta çalışıyor"

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Hadim, Bozkır ve Taşkent'te yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik hatlarında meydana gelen hasarın büyük ölçüde giderildiğini açıkladı

10 Ocak 2020 - 13:59 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 14:16

Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun Hadim, Bozkır ve Taşkent’te Salı  gecesi kar yağışı, buzlanma ve fırtına nedeniyle elektrik hatlarında yaşanan hasarlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Olayın bir doğal bir afet olduğunu ve bu afet sonucunda bölgede 1200 civarında direğin yıkıldığını ve elektrik tellerinin büyük ölçüde hasar gördüğünü ifade eden Milletvekili Sorgun, "Afetin yaşandığı ilk saatlerden itibaren, bölge belediye başkanlarımız, mahalle muhtarlarımız ve Medaş Genel Müdürlüğümüzle sürekli görüşme halindeyiz. İlk saatlerden itibaren başlayan çalışmalar halan gece gündüz demeden devam etmektedir. Bölgenin  coğrafyası zor bir coğrafyadır. Kar kalınlığının 1.5 metreyi bulduğu yerler var. Burada kopan teller ve yıkılan direkler mevcut. Yol olmayan yerler var. Görevlilerimiz direkleri buralara sırtlarında taşıyorlar. -7 derece soğukta ara vermeden çalışmalar devam ediyor. Medaş ekiplerimize, belediyelerimiz personel ve araçlarıyla destek veriyor. Karayolları ekiplerimiz de aynı şekilde yolların açılmasını sağlıyor. AFAD ekiplerimiz de yine bölgede. Burada kurumlarımıza ve kurumlarımızın canla başla çalışan ekiplerine teşekkür ediyorum" dedi.

Bölgede halen 400'den fazla personel ve 150 civarında araç ile çalışmaların aralıksız devam ettiğini dile getiren Sorgun, ilçe merkezinde yüzde 60 civarında mahallelerin elektriğinin verildiğini, diğer mahallelerin elektriğinin de en kısa zamanda verileceğini kaydetti. 

Sorgun, yaşanan olumsuzluklar esnasında herhangi bir can kaybının olmamasının ise en  büyük teselli olduğunu bildirerek, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
"Elimizdeki en iyi 11 ile sahaya çıkacağız"