Ekici: Leyla Şahin Usta vatandaşın aklıyla alay ediyor

Ekici: Leyla Şahin Usta vatandaşın aklıyla alay ediyor

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici, AK Parti Konya Milletvekili Usta'nın bir televizyon programında, yeni kurulan partiler ile ilgili söylediği sözleri sert bir dille eleştirdi

18 Ekim 2020 - 14:37

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın yerel bir televizyon kanalında modoratörün yeni partiler ile ilgili sorusuna verdiği "Konya’da karşılığı yok, sokağa bile çıkamazlar" cevabı üzerine açıklama yaptı.

Konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Sokağa çıkamıyorlar" diyenleri, sahada yaptıkları çalışmalarda ne kendilerinin ne de vatandaşların görmediğini dile getiren Ekici, makam ve mevki üzerine sessiz kalanların One minute üzerinden siyaset yaptıklarını, Milletvekili Usta'nın da söylemleriyle vatandaşın aklıyla alay ettiğini söyledi.

Ekici, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın 16 Ekim Perşembe günü Konya’da katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar ve ruh hali artık iktidarın gücünü günden güne kaybettiğinin göstergesidir. Leyla hanımın açıklamalarının satır araları halkın gündeminden oldukça kopuk oldukları izlenimini vermektedir. Televizyon programının formatı canlı yayın olduğu halde Leyla hanımın bu programa canlı olarak katılmasını arzu ederdik. Programın bant yayın yapılmasının sadece Leyla Hanımın iş yoğunluğundan dolayı olduğunu düşünmek istiyoruz.

Seçilmiş bir partiyiz, iktidardayız derken; seçilmiş bir başbakanın görevden el çektirilip pelikana yem edilmeye çalışılmasına, makam ve mevki uğruna sessiz kaldığınızı tüm Konya kamuoyu bilmektedir.

One minute olayının üzerinden 10 yıldan fazla geçmesine rağmen söyleyecek sözü olmayanlar hala one minute üzerinden siyaset yapıyorlar. One minute olayının en önemli kahramanlarından biri de Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’dur. Bunu Leyla hanım da çok iyi bilmektedir.

Senin rektörün, benim rektörüm kavgasına ve pazarlığına girenler genel başkanımızı hırs, makam ve mevki uğruna parti kurmakla itham edemezler. Leyla hanım siz de biliyorsunuz ki Sayın Davutoğlu hırs, makam ve mevki hesabı yapsaydı, başbakanlığı bırakmaz ve düşük profilli bir başbakan olarak koltuğunda kalırdı.

Sadece Ak Parti’ye zarar vermek için yola çıktığımızı ve parti kurduğumuzu söylediniz. Leyla hanım şunu iyi bilmelisiniz ki bu bir tavan hareketi değil, taban hareketidir. Siz de biliyorsunuz ki genel başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu parti içerisinde bir şeyler düzelsin diye çok uğraştı. Yolsuzluklara karşı çıktı. Temiz siyaseti savunduğumuz için parti içinde birilerini rahatsız ettik. Şeffaflık, siyasi etik ve imar yasasını kim hazırladı, kim karşı çıktı? Parti içerisinde doğruları konuştuğumuz için dolandırıcılıkla, hainlikle itham edildik. Leyla Hanım, Genel Başkanımız partiden ayrılmadı ihraç edilmek istendi. Asıl sizin söylemleriniz vatandaşın aklıyla alay etmektir.

Konya sokaklarında bizler tüm teşkilatlarımız ile dolaşıyoruz, ama sizleri göremiyoruz. Vatandaşın karşısına çıkacak yüzü olmayanlar, herhalde sokaklarda dolaşmadıkları için bizi göremiyorlar. Vatandaş sizin dediğiniz gibi olanı biteni çok iyi görüyor.

Öncelikle çıkın 18 yılın tüm sorumluluğunun, günahıyla sevabıyla sayın Erdoğan’a ait olduğunu dile getirin. Olumsuz her şeyi başkalarına atmayı bırakın.

Konya milletvekili olarak, millet ve memleket için “hayırlı olsun“ bile diyemeyen birinin bu açıklamalarını esefle kınıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NEÜ'lü akademisyenler, dünya bilim listesine girdi
NEÜ'lü akademisyenler, dünya bilim listesine girdi
Sayıştay Başkanı Baş'tan öğrencilere tavsiyeler
Sayıştay Başkanı Baş'tan öğrencilere tavsiyeler