Ekici’den Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına tepki

Ekici'den Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasına tepki

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici, Genel Başkanları Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı'na ait Şehir Üniversitesi'nin gece yarısı alınan kararla kapatılmasına tepki gösterdi

30 Haziran 2020 - 16:12

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, İstanbul Şehir Üniversitesi'nin kapatılması ile ilgili bir açıklama yaparak, “Gözlerini hırs bürümüş, binlerce öğrenciden ne istediniz?” diye sordu.

Kurucusu Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olan Bilim ve Sanat Vakfı’na ait İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı kararnamesi ile kapatılmasının ardından bir açıklama yapan Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici şu ifadelere yer verdi:

“Önce gece yarısı bir karar ile Bilim ve Sanat Vakfı'na kayyım atanıyor, ardından yine bir gece yarısı kararı ile aynı vakfa bağlı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin kapısına kilit vuruluyor. Sizin hiç vicdanınız yok mu? Orada eğitim gören binlerce gencimizden ne istediniz? Gözünüzü bürümüş siyasi hırslarınızdan dolayı vakıf ve eğitim yuvası açan bir ecdadın, vakıf ve eğitim yuvalarının kapısına kilit vuran evlatları haline nasıl geldiniz? Hadi bu dünyada gücünüzle bu yaptığınızın hesabını vermeyi ötelediniz, peki huzûru mahşerde bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Gece yarısı karar alarak kulunun tepkisini belki geciktirebilirsiniz ama unutmayın ki gecelerin şahidi de Yüce Yaradan’dır. Peki Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu yaptığınız yanlışlara sesini çıkarmayarak, sessiz kalıp parti kurmasaydı yine aynı hareketi yapacak mıydınız? Bırakın bu ayakları, milletimiz gözünü açtı artık. Ne yaparsanız yapın geleceğimizin önüne asla ve asla set çekemeyecek, gönüllere pranga vuramayacaksınız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti