Ekici’den Basın Bayramı mesajı

Ekici'den Basın Bayramı mesajı

Ekici, "Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir" dedi

23 Temmuz 2020 - 14:35

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Basından Sansürün Kaldırılışının 112. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Basının kamuoyu oluşmasında etkin bir görev ve sorumluluğu bulunduğuna değinen Başkan Ekici mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İkinci Meşrutiyet’in yürürlüğe girmesiyle Türk basınına yönelik uygulanan her türlü sansür kalkmış ve sansürün kalktığı 24 Temmuz her yıl Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyerek, halkın görüşlerinin en etkin bir şekilde yansımasına vesile olan iletişim aracıdır. Halkın sesi, kulağı olarak farklı görüş ve düşünceleri mesleki ahlak ve bilinçle yönetimle buluşturma görevini icra etmektedir. Basın mensuplarının da mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri ön planda tutarak ülkenin menfaatlerini koruyan, toplumsal dinamikleri dengede tutan nitelikte haber yapmaları da kamuoyu için önem arz etmektedir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Bu düşüncelerle, ‘24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 112. Yıldönümünü kutluyor, görevleri başındayken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, başta Konya’da sorumlu ve tarafsız yayıncılık bilinciyle görev yapan medya mensuplarını kutluyor, bütün basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramı´nı tebrik ediyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık