DÜNGİAD, Türkiye’yi dünyada marka haline getirmeyi hedefliyor

DÜNGİAD, Türkiye'yi dünyada marka haline getirmeyi hedefliyor

Olağan genel kurulunu yapıp 10 şehirde teşkilatlanmasını tamamlayan Dünya Genç İş İnsanları Derneği, Türkiye'yi dünyada marka haline getirmek için çalışacak

10 Nisan 2021 - 12:49

Olağan 1. genel kurulundan sonra teşkilatlanma hızını artıran Dünya Genç İş İnsanları Derneği (DÜNGİAD), Adana, Ankara, Bursa, Balıkesir, Hatay, Erzurum, Kayseri, Konya, Isparta, Van şube başkanlığı atamasını gerçekleştirdi.

Dünya Genç İş İnsanları Derneği'nin yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden, dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan, dünyadaki tüm ülkelerde Türkiye’yi marka haline getirecek iş insanları kuşağından oluştuğunu dile getiren DÜNGİAD Genel Başkanı Kadir Çakır, ülke ekonomisinin güçlenmesi ve esnafların ihtiyaçları için dernek bünyesinde Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Çocuk Meclisi, Bilim Meclisi, Ticaret Meclisi, İdareci Meclisi, Çalışan Meclisi, Siyaset Meclisi, Engelli Meclisi, Hukuk Meclisi, Medya Meclisi, Ekonomi Kulubü, Kültür-Sanat Meclisi, Proje Üretim Meclisi kurduklarını söyledi.

Çakır, dernek hakkında şu bilgileri verdi: "Globalleşen dünyada şirket yönetimlerindeki gelişmelerin hızlı bir şekilde üye işletmelerine yansımasını sağlar. Bölgeler genelinde iş insanlarının dünya ekonomisiyle entegrasyonu için yerel ve uluslar arası düzeyde çalışmalar yapar. Üyelerine verimlilik, rekabet, kârlılık, kişisel ve kurumsal gelişim konularında eğitim desteği sağlar. Yurt genelinde iş insanlarını bir araya getiren ve başta üyeler olmak üzere iş insanlarını yerel ve uluslar arası zeminde temsil eden bir sivil toplum kuruluşudur. Bölgelerdeki kaynakların  verimli ve etkin olarak ekonomiye katkısını teşvik eder. Katılımcı, şeffaf bir organizasyon yapısı oluşturur ve uygular. Demokratik, katılımcı devlet yönetimini ve serbest piyasa ekonomisini benimser. Gelişim için yeniliğe ve değişime açık olmayı benimser. Ciddiyet, disiplin ve çalışkanlığın başarının anahtarı olduğuna inanır. Toplumsal değerlere, çevre ve insan haklarına saygı duyarız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mezarlıklar Allah'a emanet
Mezarlıklar Allah'a emanet
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor