Dr. Karaca: Engellilerin gören gözü, işiten kulağı olmalıyız

Dr. Karaca: Engellilerin gören gözü, işiten kulağı olmalıyız

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, engellilerin sorunları ile ilgili toplumsal farkındalık oluşturulması gerektiğini kaydetti

03 Aralık 2019 - 11:17

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dr. Karaca, mesajında, engellilerin gören gözü, işiten kulağı, tutan eli olmaya devam edeceklerini söyledi.

İnsana verilen değerin en belirgin yansımasının engellilere verilen değer ve onlara sağlanan kolaylıklar olduğunu vurgulayan Dr. Karaca, "Engelli vatandaşlarımız ‘Önce İnsan’ anlayışına sahip olan aziz milletimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Devlet ve millet olarak her konuda engelli vatandaşlarımızın yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem vermekte olduğumuzu görüyor her zaman daha fazlasını yapmamız gerektiğinin altını çiziyoruz. Bütün engelliler bizlerin göğsünü kabartan özel insanlardır. Daha dün akşam Portekiz’den dönen özel sporcularımız kazandıkları madalyalar ve kupalarla milletimizi sevindirip, ülkemizin büyüklüğünü tüm dünyaya tekrar gösterdiler. Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Talha Ahmet Erdem ve Doğukan Coşar, gümüş madalya kazanan Mehmet Can Topal’ın yanında Dünya IBA 21 Basketbol Şampiyonası’nda kupa kazanan Milli Sporcularımız ve kafiledeki diğer sporcularımızın sevinçleri gözlerimizi yaşarttı. Özel sporcularımızın hepsi şimdiden Antalya’da yapılacak olan 2020 Down Sendromlular Oyunları'nda madalya sözü verdi. Onlarla gurur duyuyoruz" dedi.

Dr. Karaca, engellilerin sorunlarına bir kez daha dikkat çeken Dünya Engelliler Günü'nün, toplumsal duyarlılıkları artırmak, farkındalık oluşturmak açısından iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da tempo giderek artıyor
Konyaspor'da tempo giderek artıyor
Test sayısı 70 bini aştı
Test sayısı 70 bini aştı