Doğaseverler, normalleşme sürecinde yürüdü

Doğaseverler, normalleşme sürecinde yürüdü

Doğaseverler, normalleşme sürecinin ardından düzenlenen “Anamas Dağı Kız Oluğu Muslu Yaylası Doğa Yürüyüşü” etkinliğinde bir araya geldi

08 Haziran 2020 - 16:47

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süre ile yasaklanan etkinlikler, ümit verici tablo sonrasında normalleşme süreciyle tekrar başladı. Beyşehir Belediyesi ile Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Doğa Yürüyüşleri Topluluğu, normalleşme süreci ile birlikte doğa yürüyüşü etkinliği düzenledi.

Beyşehir’in yanısıra, Konya merkez ve çevre ilçelerden çok sayıda doğaseverin katılımıyla düzenlenen iki günlük etkinliğin ilk günü kamp kurularak geçerken, ikinci günde ise Muslu Yaylasında 14 kilometrelik yürüyüş yapıldı.

Katılımcıların iki gün süren etkinlikten keyif aldığını ve doğayı özlediklerini belirten Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, “Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz kültür turizm etkinliklerine koronavirüs salgını sebebi ile ara vermiştik. Bakanlığın ümit verici tablo sonrasında normalleşme sürecine girilmesiyle etkinliklerimizi tekrar kontrollü ve sağlık tedbirlerini alarak izinli bir şekilde başlattık. Pandemi süreci sonrasında ilk olarak Anamas Dağı Kız Oluğu Muslu Yaylası Doğa Yürüyüşü ile bir günü kamp, diğer günü ise 14 kilometrelik bir yürüyüş ile bu ekinlikleri başlatmış olduk. Etkinlikte sosyal mesafe kuralları ve sağlık durumları göz önünde bulundurularak herkesin kendi özel araçları ile güzel ve tam tedbirli bir etkinliğe imza attık. Etkinliğimizin kamp kısmında bizlere eşlik eden Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındıra ve tüm doğaseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bizim Çocuk Dergisi yayında
Bizim Çocuk Dergisi yayında
TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu Kan Bağışı için film yaptı
TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu Kan Bağışı için film yaptı