DHA Muhalif çalışanlarına zam yapmadı

DHA Muhalif çalışanlarına zam yapmadı

DHA’nın 4 eski ismine muhalif oldukları gerekçesiyle zam yapılmadı. Bu isimler arasında DHA Konya Büro Şefi İsmail Akkaya’da bulunuyor.

10 Şubat 2020 - 19:27

Demirören Medya Grubu’nda Türkiye basın tarihine geçen bir skandala imza atıldı.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; Demirören Haber Ajansı’nda 4 çalışana muhalif oldukları gerekçesiyle zam yapılmadı.

Kurumda görev yapan diğer çalışanlar ise yüzde 10 oranında zam aldı.

4 KİŞİYE ZAM AMBARGOSU

Zam yapılmayan isimlerin Antalya Büro Şefi Salih Uçar, Adana Büro ŞefiBekir Karakoca, Konya Büro Şefi İsmail Akkaya ve Tunceli Muhabiri Ferit Demir olduğu öğrenildi.

4 isme zam ambargosu kararının ise A Haber kökenli yeni genel müdür Kubilay Gülbek tarafından bizzat alındığı gelen haberler arasında.

Kubilay Gülbek

Gülbek’in halihazırda kadroda istemediği 4 deneyimli gazeteci için çeşitli mobing çalışmaları yaptığı ve sırf kıdem tazminatlarının daha artmaması için böyle bir skandala imza attığı iddia ediliyor. 

Tazminatları oldukça yüksek rakamlar tutan 4 gazetecinin DHA’nın ekonomik zorluklar çekmesi nedeniyle hala kadroda olduğu da iddialar arasında.

DENEYİMLİ VE ÖDÜLLÜ İSİMLER

DHA'nın kuruluşundan bu yana kurumda görev yapan Antalya Büro Şefi Salih Uçar geçmiş yıllarda birçok başarılı habere imza attı ve DHA'nın Akdeniz bölgesinde en etkili ajansı olmasını sağladı. Salih Uçar ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yazdığı "Kalkışma 24 saat" isimli kitap ile FETÖ'nün Antalya yapılanması ve darbe girişimi gecesi Antalya'da yaşananları anlattı.

Adana Büro Şefi Bekir Karakoca ise DHA'nın Demirören’e geçmesiyle birlikte Adana Temsilciliği görevini yürüten Orhan Apaydın’ın emekliye ayılmasından sonra büro şefi olarak atandı ve geçmişte birçok başarılı habere imza attı.

Tunceli muhabiri Ferit Demir de DHA'nın kuruluşundan bu yana görev yapan gazetecilerden biri. Türkiye çapında ses getiren onlarca muhalif habere imza atan Demir, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü, Yılın Haber Ödülü, Rafet Genç Haber Ödülü ile birlikte onlarca gazetecilik başarı ödülü bulunuyor.

Konya Büro Şefi İsmail Akkaya ise DHA'da yaklaşık 15 yıldır görev yapıyor.

MEDYARADAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bir DHA Antalya Çalışanı anı
    11 ay önce
    Başarılı büro şefi olmak aday olmaya bile cesaret edemediği Antalya Gazeteciler Cemiyeti yarışmalarına emekçi çalışan mesai arkadaşlarını sokmamak yasaklamak mı acaba? DHA\'nın başına torpille gelen Salih Uçar\'in mesleki hiç bir başarısı yoktur. Başarı biz DHA Antalya çalışanlarınındır Ayrıca haberinize konu o*** 15 Temmuz ile ilgili kitabı kimin siparişi ile yazıldığını siz bilmiyor olabilirsiniz Antalya iyi biliyor. Kitabın ***sman baskı ve bilbord paralarını kimin ödediğini anlamak istiyorsanız kitabı dikkatli okuyun lütfen. Antalya\'da 15 Temmuz gecesi Antalya\'da olay mı olmuş ki kitap yazılmış? Kitapta en çok kimin resmi ismi varsa kitap o kişiler için sipariş üzerine yazılmıştır. Hatta başkaları tarafından yazı*** kitaba Salih Uçar adı verilmiştir. Onunla ilgili habere konu o*** bilgiler gerçeklerden çok uzaktır. Onu yakın tanıyan bir mesai arkadaşı olarak düzeltmek istedim. Konuşun gizli anket yapın DHA da çalışan arkadaşlarımızla herkesin aynı görüşte olacağını görürsünüz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti