Devlet Tiyatrosu’ndan Mevlana Haftası’na özel oyun

Devlet Tiyatrosu'ndan Mevlana Haftası'na özel oyun

KDT, 746. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Mesnevi'de yer alan ve Şefik Can’ın dilimize çevirdiği, Yaşar Özboz’un oyunlaştırıp yönettiği Uyan adlı oyunu sahneliyor

11 Aralık 2019 - 16:29

Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), Hz. Mevlana'nın 746. Vuslat yıldönümü etkinlikleri kapsamında Mesnevi'de yer alan Uyan isimli oyunu sahneye koyuyor.

Konu ile ilgili Konya Devlet Tiyatrosu'ndan yapılan açıklamada, "Sevgi ve hoşgörü şehri Konya’da 07-17 Aralık tarihleri arasında Hz. Mevlâna’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Konya Devlet Tiyatrosu olarak şehrimiz için bu anlamlı organizasyona katkıda bulunmak amacıyla Hz. Mevlâna’nın ölümsüz eseri Mesnevi'deki seçme hikayelerden derlenen Hz. Mevlâna’nın yazdığı, Şefik Can’ın dilimize çevirdiği, Yaşar Özboz’un oyunlaştırıp yönettiği Uyan adlı oyunu sahneye koyuyoruz" denildi.

Uyan isimli oyun,12-13-14 Aralık tarihlerinde Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, 15 Aralık'ta ise Selçuklu Kongre Merkezi (Anadolu Oditoryum) sahnesinde seyircisiyle buluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Göreviniz bakanı değil, Türk Lirasını korumak"
KTO Karatay'da özgün mühendislik eğitim
KTO Karatay'da özgün mühendislik eğitim