DEVA Partisi’nin ilk il başkanı Dr. Seyit Karaca oldu

DEVA Partisi'nin ilk il başkanı Dr. Seyit Karaca oldu

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, DEVA Partisi Konya İl Başkanı oldu. Karaca, DEVA Partisi'nin açıkladığı ilk il başkanı oldu

23 Haziran 2020 - 18:42

DEVA Partisi, ülke genelinde il ve ilçe teşkilatlanma çalışmalarını sürdürürken, ilk il başkanını da görevlendirdi. Partinin Genel Başkanı Ali Babacan, Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca'ya Konya Kurucu İl Başkanı olarak yetki belgesi verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Konya İl Başkanı olarak belirlenen Dr. Seyit Karaca’ya ve kurucu heyete görevlerinde başarılar diledi. Babacan parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer vereceklerini, bunun da ağırlıklı olarak gençlerden ve kadınlardan oluşmasını arzu ettiklerini belirtti.

Dr. Seyit Karaca başkanlığında çalışacak Konya İl Kurucu Heyeti Tuğba Tuncer Atar, Sefa Coşkun ve Hasan Hüseyin Topçu’dan oluşacak.

DR. SEYİT KARACA KİMDİR?

DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, 1965 yılında Konya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İyi derece İngilizce ve Arapça biliyor.

1990-1992 yılları arasında Batman’da mecburi hizmetini tamamladı. Konya’ya döndükten sonra 16 yıllık memuriyet hayatı ile eş zamanlı olarak özel sektörde, farklı kurumlarda kurucu ortaklık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

Konya Tabip Odası Üyeliği, Sağlık Vakfı Konya Şube Üyeliği olmak üzere çok farklı sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer aldı. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Meclis Başkanlığı yaptı. Hâlen TOBB Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclis Başkanlığı ve ikinci dönem Konya Tabip Odası Başkanlığı ve TÜSEB Bilim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Dr. Karaca, Evli ve dört çocuk babası.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Basının öneminin farkındayız"
Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları kalkındıracak
Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları...