DEVA Partisi Konya Yönetimi startı verdi

DEVA Partisi Konya Yönetimi startı verdi

Türkiye'de ilk kurucu il başkanını Konya'da atayan DEVA Partisi'nin Konya Yönetimi basının karşısına geçti. DEVA Partisi Konya İl Başkanı Seyit Karaca, toplantıda ilkeli siyaset vurgusu yaptı

10 Ağustos 2020 - 18:10 - Güncelleme: 11 Ağustos 2020 - 18:19

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Konya İl Teşkilatı, tanıtım toplantısı yaptı. Toplantıda yeni oluşturulan yönetim kurulu üyelerini tanıtan DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, ekonomideki gelişmeleri de değerlendirdi.

DEVA Partisi’nin şu ana kadar 70’e yakın ilde il başkanı görevlendirmeleri yaptığını, il yönetimlerini belirlediğini ve 280 ilçe yönetimini de tamamladığını dile getiren Karaca, Konya’daki ilçe teşkilatlanmalarını başlattıklarını söyledi. Sahada halen 11 komisyonun çalışma yaptığını ifade eden Karaca, çalışmaların ardından ilçe teşkilatlarının da çalışmalarına başlayacağını kaydetti.

Çalışmalarında “iyi insan” kavramına önem verdiklerini ve “iyi insanlardan” oluşan ekipler kurmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Karaca, “Genel Başkan şahsında tanzim edilen online mecraya daha partinin adı bile belli değilken çalışma dileklerini ileten 1500’e yakın arkadaşımızı dinleyerek ve toplum katmanlarımızın tümünü temsil eden meslek ve yaş gruplarından oluşturduğumuz arkadaşlarımızla Konya’mıza ve ülkemize hizmet için yola çıktık. Bu arkadaşlarımız, toplum sosyolojisi açısından da tam bir mozaik oluşturmaktadır. İlk değiştireceğimiz husus siyasetteki üsluptur. Anlaşabilmenin ve anlatabilmenin yolu konuşabilmektir. Tane tane ve mugalata yapmadan, bağırıp çağırmadan ve sadece sloganlaştırmadan” dedi.

Ekonominin gidişatını da eleştiren Karaca, ekonominin bilimin gerekleri ile değil, günü kurtarmaya dönük ani kararlarla idare edilmeye çalışıldığını ifade eden Karaca, şöyle devam etti:

“Genel ekonomik parametrelerin neredeyse hepsi, ülke ekonomimiz açısından olumsuz yönde gelişiyor. Kur riski, ekonomimizin en hassas olduğu konu iken, kurdaki özellikle yukarı yönlü oynaklıklar üretimden ihracata her alanda, sanayi ve ticaretimizi olumsuz etkiliyor. Kurdaki oynaklıklar konusunda da dünya ile negatif ayrışmamız, sorunların önemli bir kısmının ülkemize has yapısal sorunlar başta olmak üzere bize özgü sorunlar olduğunu gösteriyor. Dünya ile entegre olmuş ekonomimizin dış politika yönetimi ile de doğrudan ilişkisini kimse inkâr edemez. Dış politika da hamasetle idare edilemez. Hamaset sadece ülkemizi yalnızlaştırır ve başlangıçta belirlenen hedefler arasında olan Avrupa Birliği normlarına standartlarımızı yükseltmek hedefinden bizi uzaklaştırır.”

DEVA Partisi Türkiye’nin sorunlarına çare olacağını vurgulayan Karaca, toplumun bütün katmanlarını yakından tanıdıklarını, sorunlarını bildiklerini, hiç kimseye üstten bakmayacaklarını, mütevazı durarak, hizmet şiarıyla hareket edeceklerini, polemik değil, iş üreteceklerini söyledi.

Teşkilatlanmayı tamamladıktan sonra

Konya’nın 31 ilçesinde DEVA’yı anlatacaklarını bildiren Karaca, “Ayrıştırıcı bir dilimiz hiç olmayacak. Bu şekilde ilk seçimlere kadar, muhalefet partisi olarak üzerimize düşen görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. ‘Ben’ değil ‘biz’ diyerek hareket edecek, istişareyi düstur edinecek ve beyinleri yan yana getirip daha fazla katma değeri nasıl sağlayacağımızı hesap edip ona göre hareket edeceğiz. Hiçbir yol arkadaşımın hırsla hareket etmediğinin bilinmesini isterim. Bu nedenle hiçbir arkadaşım da koltuk sahibi olmak için hareket etmiyor. Mevcut il yönetiminin lideri olarak bu konuda arkadaşlarıma kefilim. Siyasetin amacı halka hizmettir bunu hiç unutmayacağız. Kerameti kendinden menkul saymayıp, ekip çalışması ve istişareye önem vereceğiz. İnancımız odur ki; demokratik sistemlerde seçim günleri sınav günleridir. Geçme veya kalmaya karar verecek tek yetkili Milletin ta kendisidir. Bir başka deyişle her siyasinin ağırlığını ve boyunun ölçüsünü ölçecek yegâne merci yine millettir. İktidar veya muhalefet elbisesini biçip dikip giydirecek olan yine milletimizdir. Biz her türlü hazırlığımızı ve çalışmamızı vatandaşımızın elinden iktidar elbisesi giyecek şekilde yapıyoruz. Takdir elbette yine milletimizindir. Yeter ki, icranın başındakiler adil ve şeffaf yarışma ortamının kaybolmaması ve adil bir şekilde vatandaşın önüne sandığın konulması için üzerine düşeni yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından DEVA Partisi Konya İl Yönetimi birlikte basına poz verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı