DEVA Partisi bayramdan sonra start veriyor

DEVA Partisi bayramdan sonra start veriyor

DEVA Partisi Kurucular Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyesi Mahmut Sami Topbaş, il teşkilatlarının Haziran ayı sonu itibariyle kuruluşunun tamamlanacağını söyledi

22 Mayıs 2020 - 15:36

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Disiplin Kurulu Üyesi Mahmut Sami Topbaş, partisinin teşkilat çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Hazırlıkların son noktaya geldiğini belirten Topbaş, Ramazan Bayramı'nın akabinde il teşkilatlarının kurulacağını kaydetti.

Topbaş, “Öncelikle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Ülkemizde tüm il ve ilçelerinde partimizin teşkilatlarında görev almak isteyen çok sayıda vatandaşımız, özgeçmişleri ve iletişim bilgileri ile gerek bizlere, gerekse partimizin internet sitesinden başvurmuş, geniş bir insan kaynağı veri tabanımız oluşmuştur. Halen gelmekte olan talepler de bu veri tabanına kaydedilmektedir. İl ve ilçe teşkilatlarımızın Kurucu Heyetini belirlemek için, veri tabanındaki isimler üzerinde ve saha-çevre araştırmasında belirli kriterler çerçevesinde çalışmalarımız komisyonlarımızca başladı. Bu komisyonlarca, il veya ilçeler için Kurucu Heyet olmak üzere önerilecek üçer kişiden birisi il veya ilçe başkanı, diğer ikisi de yardımcıları olmak üzere Genel Merkez tarafından atanacaktır” dedi.

KONYA KOMİSYONU BAŞKANI: SELMA ALİYE KAVAF

Konya Komisyonu’nun kurulduğunu ve Başkanın Selma Aliye Kavaf olduğunu aktaran Topbaş, “Konya, partimiz için çok önemli. Konya komisyon başkanımız da çok kıymetli bir isim olan Sayın Selma Aliye Kavaf. Eski bakanımız ve daha önce kadın kolları başkanlığını yürütmüş, siyasi tecrübesi üst düzey bir isim. Konyalı hemşehrilerim, Konya’nın en iyi şekilde temsil edileceğinden ve etkili bir teşkilat kurulacağından emin olsunlar” diye konuştu.

Kendisinin de 12. Bölge Komisyon Başkanı olduğunu vurgulayan Topbaş, komisyon kapsamında yer alan Kayseri, Yozgat, Sivas, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırıkkale, Kırşehir illerinin teşkilat çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

İKİ KRİTERE ÖNEM VERİYORUZ

Görev alacak isimlerde aranan kriterlerle ilgili bilgi de veren Mahmut Sami Topbaş, “İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği için aslında sadece iki kriterimiz var. Birincisi çevresinde iyi ve dürüst olarak kendini kanıtlamış, güvenilir bir insan olması. İkincisi ise, yaptığı işte iyi olan, işinde başarılı biri olan olması. Bu iki kriter çok önemli, bunu sağlayan herkese kapımız açık. Ülkemiz ve demokrasimiz için örnek bir siyasi parti teşkilatlanma ve çalışma modeli İle çalışıyoruz. İnşaallah Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Haziran ayı sonuna kadar tüm il teşkilatlarını tamamlayacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli