Derbent-Aladağ Kayak Merkezi’ne yoğun ilgi

Derbent-Aladağ Kayak Merkezi'ne yoğun ilgi

Derbent Belediyesi'nin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Derbent Aladağ Kayak Merkezi, hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı

13 Ocak 2020 - 12:18

Konya'nın Derbent İlçesi'nde bulunan Aladağ Kayak Merkezi hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı. Kayak severlerin yeni gözdesi olan Aladağ Kayak Merkezi, İç Anadolu ve Konya’da kış sporları için en çok tercih edilen mekân olma yolunda ilerliyor.

Kış sporları için en çok tercih edilen mekânlardan biri haline gelen tesis, Konya ve Türkiye'nin birçok kentinden gelen ve kayak yapmak isteyenleri ağırladı. Hafta sonu açık havayı da fırsat bilerek karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyenlerle dolup taşan Aladağ Kayak Merkezi ziyaretçilerinden tam not aldı.

Derbent'in Aladağ'da hayata geçirdikleri kayak merkezi ile kış turizminde de adından söz ettireceğini dile getiren Derbent Belediye Başkanı Hüseyin Ayten, kayak sporunun artık Konya ve Derbent İlçesine yabancı olmadığını kaydetti.

Ayten, "Konya'da kış turizminin yaygınlaşması için Derbentimize çok güzel bir kayak merkezi kazandırmaya çalışıyoruz. Bu tesisimiz sadece şehrimize değil ülkemizin 4 bir yanından gelen ziyaretçilerimize de hizmet verecektir. Tesislerimiz tamamlandığında Derbent İlçemiz kış turizminde de adından söz ettirecek. Derbent Aladağ Kayak Merkezimize özellikle son iki haftadır çok yoğun bir ilgi var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Bütün hemşehrilerimizi ve Konyalıları Derbent Aladağ Kayak merkezinde misafir etmek istiyor ve kayak yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Derbent Aladağ Kayak merkezini hafta sonu ziyaret eden vatandaşlar gönüllerince bir gün geçirirken, aynı zamanda kayak yapma imkânı buldular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karapınar Ziraat Odası, çiftçilerle hasat alanlarını inceledi
Karapınar Ziraat Odası, çiftçilerle hasat alanlarını inceledi
Beyşehir su sporları turizmine açılıyor
Beyşehir su sporları turizmine açılıyor