Demiryol-İş Konbeltaş işçilerine sahip çıktı

Demiryol-İş Konbeltaş işçilerine sahip çıktı

Demiryol-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Gül, Konbeltaş çalışanlarını mağdur eden kısmi çalışma uygulamasının kaldırılması için Başkan Altay'a çağrıda bulundu

12 Ocak 2021 - 12:16

Demiryol-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Adem Gül, "Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ve örgütlü olduğumuz Konbeltaş’ta çalışan işçilere, kısmı çalışma uygulamasının dayatılması, işçiler arasında hem huzursuzluk, hem de mağduriyet yaratmaktadır. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’dan sendika olarak bu uygulamanın kaldırılması için devreye girmesini ve konuya çözüm getirmesini talep ediyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Konbeltaş'ta çalışan işçilerin son günlerde kısmı çalışma dayatmasıyla karşı karşıya bırakıldığını ifade eden Gül, bu durumun işçileri mağdur ettiğini söyledi. Gül, bu adaletsiz uygulamadan dolayı huzursuz bir şekilde çalışan işçilerin mağduriyetinin ve sorunun tamamen ortadan kaldırılması için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a çağrıda bulundu.

Gül, "Bilindiği üzere 2018 yılında bugüne kadar devam eden Konbeltaş işçilerinin mahkeme sürecinde maaşlarına zam yapılmamasına rağmen, özverili çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler. Demiryol-İş Konya Şubesi olarak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’dan Konbeltaş’ta yaşanan sıkıntıya el atmasını, çalışan işçilerin mağduriyetinin kaldırması için gerekli hassasiyeti göstereceğinden umutluyuz. Sendika olarak bu konunun takip edilmesi ve gereken sonucun alınmasında kadarlı mücadelemizi sürdüreceğimizin her kesim tarafından bilinmesini istiyoruz. Çünkü Demiryol-İş Sendikası Konya Şubesi olarak üyelerimiz hak ve hukuklarını savunma konusunda her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde yapılacak bir çalışma ile Konbeltaş’ta işçilerimizin yaşadığı bu sorunun kesinlikle son bulacağı kanısındayız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dar gelirlilerin ulaşım sorununa yönelik proje ürettiler
Dar gelirlilerin ulaşım sorununa yönelik proje ürettiler
KOSKİ'den tesisatçılara kolaylık
KOSKİ'den tesisatçılara kolaylık