Davutoğlu’nun partisinin kuruluş tarihi belli oldu

Davutoğlu'nun partisinin kuruluş tarihi belli oldu

Parti kurma çalışmalarını bir süredir hızlandıran Ahmet Davutoğlu'nun bir kaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı'na vereceği dilekçe ile partisini resmen kuracağı belirtildi

29 Kasım 2019 - 15:24

Türkiye Cumhuriyeti'nin 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun yeni kuracağı partinin tarihi belli oldu. Yeni kurulacak partinin birkaç hafta içinde resmiyet kazanacağı bildirildi.

Parti kurma çalışmalarını bir süredir hızlandıran Davutoğlu'na yakın bir kaynak, yeni partinin İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verilerek bir kaç hafta içerisinde resmen kurulacağını açıklarken, parti tüzük ve programının da son aşamaya geldiğini ifade etti. Çalışmalarda son rötuşların yapıldığını dile getiren yetkili, Ankara'da genel merkez ve İstanbul'da il başkanlığı binalarının tutulduğunu kaydetti. 

Kısa sürede mevzuata dair altyapıya son şeklinin verileceğini belirten yetkili, daha önce siyasette yer almış bazı isimlerin yanı sıra halen kamuda üst düzeyde görev yapan bazı isimlerin de yer aldığı kurucular kurulunun büyük oranda hazır olduğunu söyledi.

Davutoğlu'nun yeni parti ile parlamenter sisteme dönülmesini önereceği belirtiliyor.

Yeni parti çalışmalarına başlamasının ardından disiplin kuruluna sevk edilen Davutoğlu, Eylül ayında AK Parti'den istifa etmişti.

AK Parti'den ayrılan diğer isim eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da yıl sonuna kadar ayrı bir parti kuracağını açıklamıştı. Her iki ismin ortak hareket etmesi beklenmiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTO Karatay'da özgün mühendislik eğitim
KTO Karatay'da özgün mühendislik eğitim
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor