ÇYDD, kahvaltıda buluşturdu

ÇYDD, kahvaltıda buluşturdu

08 Aralık 2019 - 12:46

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Konya Şubesi, düzenlediği birlik ve dayanışma kahvaltısında, dernek üyelerini, gönüllülerini ve derneğe destek verenleri buluşturdu. Programa katılım yoğun oldu.

ÇYDD Konya Şube Başkanı Fatma Sibel Ünsal, yönetim kurulu üyeleri, bir önceki dönem Şube Başkanı Tevfik Sözen, Aynur Kasabalı ve Şule Koca, dernek üyeleri, gönüllüleri, derneğe destek verenler, burs alan öğrenciler ile vatandaşların katıldığı kahvaltının açılışında konuşan Ünsal, ÇYDD Konya Şubesi olarak yardımlarına devam edeceklerini söyledi.

ÇYDD Konya Şubesi olarak 107 öğrenciye eğitim bursu verdiklerini belirten Ünsal, "Derneğimiz 1989 yılında Rahmetli Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan tarafından kurulmuş olup, Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş toplumu oluşmak amacındadır. Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması hedefindedir. Gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye genelindeki 108 şubesiyle bugüne kadar 36 bin 5 üniversite öğrencisine, 89 bin 650 lise öğrencisine eğitim bursu vermiştir. Bu öğrencilerimiz ÇYDD burslarıyla eğitimini tamamlamıştır. Konya şubemizde 2019-2020 eğitim döneminde 73 üniversite öğrencisi ve 34 lise öğrencisi olmak üzere 107 öğrenciye burs vermekteyiz. Eğitimcilerimiz, gönüllülerimiz ve vatandaşlarımız derneğimizde birçok birimdeki çalışmalara katılıp, destek verebilirler.  Rahmetli Genel Başkanımız Türkan Saylan’ın dediği gibi, ‘her eğitimli kadının bu Cumhuriyete borcu vardır.’ Bu anlamda biz de derneğimizde kadınlarımızın daha çok olmasını istiyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından ÇYDD eski şube başkanları Tevfik Sözen, Aynur Kasabalı, Şule Koca ve eski yönetim kurulu üyelerinden Semiha Gürbüz ile yönetim kurulu üyesi Ayşe Özesen’e dernek tarafından adlarına dikilen fidanların belgeleri takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Ilgın, Kadınhanı ve Altınekin kongrelerini tamamladı
AK Parti Ilgın, Kadınhanı ve Altınekin kongrelerini tamamladı
İsmail Kartal: İyi mücadele ettik ve karşılığında 1 puan aldık
İsmail Kartal: İyi mücadele ettik ve karşılığında 1 puan...