Çumra, Çatalhüyük Bisiklet Turu’na hazırlanıyor

Çumra, Çatalhüyük Bisiklet Turu'na hazırlanıyor

Konya Bisiklet Sporu Kulübü Derneği, Torku Spor Kulübü ve Çumra Çatalhüyükspor Kulübünü ziyaret etti.

26 Temmuz 2019 - 13:47

Konya Bisiklet Sporu Kulübü Derneği Başkanı Fatih Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Torku Spor Kulübü ve Çumra Çatalhüyükspor Kulübünü ziyaret etti.

Başkan Fatih Yılmaz, Başkan Yardımcısı Hüseyin Eşgin, Yönetim kurulu üyeleri Fatih Sert, Nurettin Kipriksiz ve Abdülhamit Topçu'dan oluşan heyet ilk olarak Torku Spor Kulübü Başkanı Dede Ülker’i ziyaret etti.

Uzun yıllar bisiklet sporuna destek verdiklerini söyleyen Torku Spor Kulübü Başkanı Dede Ülker,” Konya bisikletine ve ülke bisikletine yaptığımız katkılar ortadadır. Bisiklete desteğimiz eskiden olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Heyet ikinci ziyaretini Çatalhüyük Spor Kulübü ve Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz’a yaptı. Ziyarette Başkan Halit Oflaz yaptığı konuşmada "Çumra 9000 yıllık tarihin beşiği ve tarımında başkentidir. İki değerimize bisiklet olarak marka değeri katmak istiyoruz. İlçe halkımız bisiklet sporunu çok sevmektedir. İlçede bisiklet çok kabul görüyor. Türkiye de ilk defa bir ilçe takımı Türkiye şampiyonu oldu, Balkan şampiyonu oldu. Bu ilkleri devam ettirmek istiyoruz. Bisikletle ilgili Çumra’nın bir altyapısı ve kültürü var. Geçmişin emeği var. Biz devam ettirmek istiyoruz. Turizmle bisikleti entegre etmeliyiz. Çatalhüyük Kültür Turu veya Çatalhüyük Turizm Medeniyet Yarışı adı altında yarışlar düzenlemek istiyoruz. Ya da halk koşusu da yapabiliriz" dedi.

Başkan Oflaz, Bisiklet Federasyonu'nun destek ve katkısı ile belirtilecek bir tarihte Çatalhüyük Kültür ve Turizm Turu'na hazır olduklarını belirterek, bu etkinliğin ilçenin ve 9000 yıllık Çatalhüyüm'ün tanıtımına da katkı sağlayacağını kaydetti. Oflaz, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı'ya vereceği destekten dolayı teşekkür etti.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı 1000'in altına indi
Vaka sayısı 1000'in altına indi
Seydişehir SGK binasına korona kilidi
Seydişehir SGK binasına korona kilidi