"Cumhuriyetimizin değerlerine saldıranların...

"Cumhuriyetimizin değerlerine saldıranların karşısındayız"

Sarayönü'nde bir Whatsapp öğrenci grubunda Atatürk'e yapılan hakarete tepki gösteren Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkanların karşısında olduklarını söyledi

26 Nisan 2021 - 14:35

Eğitim-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Konya’da bir okuldaki whatsap grubunda Atatürk’e karşı yapılan hakarete tepki göstererek, "Kendini bilmez bir kişinin Atatürk’e olan hakaret ifadeleri sadece Konya’mızda değil, tüm Türkiye de infiale yol açmıştır" dedi.

Hiçbir şahsın, dernek veya kurumun Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edemeyeceğini vurgulayan Yİğit, “Şehrimizde bir okulun watsapp grubunda Türkiye Cumhuriyetinin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için akıl almaz ifadelerde bulunan ve hakaretler eden kendini bilmez bir kişinin ifadeleri sadece Konya’mızda değil, tüm Türkiye'de infiale yol açmıştır. Bu kendini ve haddini bilmezler için Eğitim-İş olarak ifade etmek istediğimiz, TBMM’yi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Üzülerek görüyoruz ki, bu ülkede yaşayıp da kendi ülkesinin tarihinden bihaber olan bu zavallı kişiler, iktidarın sessiz kalışından güç almaktadır. Bu ülkede ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ cümlesini yasaklatanlar, bu ülkenin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün yazmış olduğu Nutuk’un okullarda dağıtılmasını ve okunmasını sakıncalı gören hastalıklı zihniyet eninde sonunda kaybetmeye mahkûmdur” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATAN KONYA VALİLİĞİNE TEŞEKKÜR

Atatürk’e hakarette bulunan kişi hakkında soruşturma başlatan Konya Valiliğine teşekkür eden Yiğit, "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir’ şiarı ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin akıl, bilim ve gerçeklerinden kopmuş olan bu zihniyetlerin, 2021 Türkiye’sinde hala uğraşıyor olması ülkemiz ve gençlerimiz için vakit kaybından başka bir şey değildir. Eğitim-İş olarak öncelikle bahsi geçen olayda duyarlı davranışından dolayı öğretmenimizi kutluyoruz. Yine bu olayda ivedi bir şekilde harekete geçerek adli soruşturmayı başlatan Konya Valiliğimize de teşekkür ediyoruz. Eğitim-İş olarak Cumhuriyetimizin değerlerine saldıran, ister kişi olsun, ister dernek, ister kurum olsun her zaman adli ve idari olarak karşılarında olacağımızı ve asla yılmadan mücadele edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde