"Cumhuriyet düşmanlığı yapan birinin adı caddemize...

"Cumhuriyet düşmanlığı yapan birinin adı caddemize verilemez"

CHP Konya İl Başkanı Bektaş ve Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, Konya'da bir caddeye Kadir Mısırlıoğlu isminin verilmesine tepki gösterdi

08 Ağustos 2021 - 14:17

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şehrimizdeki bir caddeye Kadir Mısırlıoğlu’nun isminin verilmesinin Konya’ya yakışmayacağını, Büyükşehir Belediyesi’nin bu kararından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesince Cumhuriyet düşmanlığı yapan Kadir Mısıroğlu’nun bir caddeye isminin verilmesi yönündeki kararının Konya yakışmayacağını vurgulayan Bektaş, “Şehrimiz Konya’da bir caddeye birisinin isminin verilmesi gerekirse, Konya’nın ülkemiz genelinde yetiştirdiği, ülkemize ve şehrimize hizmet eden birçok isimi olduğu gibi, Konyalı şehitlerimizin de ismi verilebilir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden Kadir Mısırlıoğlu’nun ismi neden bir caddeye verilecektir? Doğrusu merak içindeyiz. Umarım Konya Büyükşehir Belediyesi bu yanlış davranışından bir an önce vazgeçer. İllaki bir caddeye birisinin ismi verilecekse bu isim Konyalı olmalıdır. Konyalı şehitlerimizin ismi olmalıdır. Beklentimiz de bu yöndedir. Aksi bir davranış sergilenir ve şehrimizde bir caddeye Kadir Mısırlıoğlu’nun ismi verilirse, Konya adına bu konunun her yönden takipçisi olacağımızı Konya kamuoyuna bildiririz” dedi.

"EĞİTİM-İŞ OLARAK HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ"

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Konya İl Temsilcisi ve Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısırlıoğlu’nun şehrimizde bir caddeye isminin verilmek istenmesinin yanlış olduğunu kaydetti.

Eğitim-İş Konya Şubesi olarak Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyet düşmanı olan ve ‘Keşke Yunan Galip Gelseydi’ diyerek alenen Yiğit, şunları söyledi:

"Türk halkına hakaret eden Kadir Mısırlıoğlu’nun ismini Konya’mızda bir caddeye vereceklerini öğrenmiş bulunmaktayız. Buradan Konya Büyükşehir Belediye Başkanına ve Belediye Meclis üyelerine açık çağrımızdır. Hem 'vatan, millet, şehitlerimiz' diyeceksiniz hem de bu vatana, bu millete ve şehitlerimize açıkça hakaret eden bir adamın adını bir caddeye veya sokağa vermeye çalışacaksınız. Hazreti Mevlana’nın bir sözü vardır, ‘Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.’ Ya Türk Milleti için kutsal olan değerlere önem verdiğinizi göstereceksiniz ya da  ‘Keşke Yunan Galip Gelseydi’ diyen bu adamın ismini Konya’mızda bir caddeye vereceksiniz. Böyle bir yanlışa izin vermeyeceğinizi umuyor, aksi takdirde hukuki süreç başlatacağımızı Konya Eğitim-İş olarak buradan tüm Konya kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun
"Türkiye, hac ve umre için kırmızı listeden çıkarılmalı"