Cumhurbaşkanı Erdoğan şampiyon cimnastikçiyi konuk etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan şampiyon cimnastikçiyi konuk etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda aldığı madalya ile Türkiye'ye bu dalda ilk kez madalya kazandıran Elif Ceren Çolak ve antrenörü Şükrü Alp Arı ile diğer şampiyonları ödüllendirdi

03 Haziran 2021 - 13:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selçuklu Belediyespor Kulübünde yetişen ve Konyaspor'lu Konya Spor Lisesi öğrencisi Elif Ceren Çolak ve Antrenörü Şükrü Alp Arı'nın da yer aldığı Dünya ve Avrupa Şampiyonasında derece alan cimnastikçileri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ile antrenörler ve sporcuların hazır bulunduğu kabul, basına kapalı olarak 1 saat sürdü. 

Hedeflerinin Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğu olduğunu belirten Elif Ceren Çolak, azimle, gayretle çalışarak ülkemize ilk kez Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda madalya kazandırmanın gururunu yaşadıklarını, bunun için çok çalıştıklarını belirtti. Üzerinde çok emeği olan Antrenörü Şükrü Alp Arı ve okulu Konya Spor Lisesi'ne teşekkür etti.

Ülkemize Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonası tarihinde ilk kez madalya kazandıran Elif Ceren Çolak ve Antrenörü Şükrü Alp Arı ile gurur duyduklarını ifade eden Konya Spor Lisesi Müdürü Veysel Dudu, Dünya Şampiyonluğunda yeni madalya ile bizleri yeniden gururlandıracaklarına inandıklarını söyledi.

Dudu, "Öğrencimizin başarmak için azimli ve gayretli çalışmaları sonucunda kulüplerini, okulumuzu, Konya'mızı ve ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek bu başarıya ulaştığına inanıyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek