Cuma namazında camiler boş kaldı

Cuma namazında camiler boş kaldı

Konya'daki camiler, korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında cemaatle namaz kılınmasına ara verilmesinin ardından boş kaldı

20 Mart 2020 - 15:02

Korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında camilerde cemaatle namaz kılınmasına ara verilmişti. Konya'daki camiler de bu nedenle boş kaldı.

Diyanet İşleri Başkanlığının Kovid-19 önlemleri kapsamında Konya'da camilerin girişleri cuma saatinde kapatıldı, cami avlularında da güvenlik önlemi alındı. Camilerde cuma namazı için sela verilmezken, sadece ezan okundu.

Camilerin salgın nedeniyle kapalı olduğuna dair bilgilendirme amaçlı afişler asıldı. Emniyet ekipleri, Cuma namazından önce camiye girmek isteyen vatandaşları bilgilendirdi. Kararı olumlu karşılayan vatandaşlar evlerine döndü.

Camilerde ezanların okunmasının ardından müezzinler, hoparlörlerden "ev veya iş yerimizde öğlen namazını kılıp milletimizin karşı karşıya bulunduğu bu salgın hastalıktan korunması için dua edelim inşallah. Allah bizleri, ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı bu ve benzeri hastalık ve musibetlerden korusun" şeklinde açıklama yaptı. 

Şehir merkezinde bulunan ve cuma namazı için halkın yoğunlukla tercih ettiği tarihi Aziziye, Kapu ve Sultan Selim Camilerinin kapıları cuma saatinde kapatılırken cami çevrelerinde güvenlik önlemleri alında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca, son 24 saatin rakamlarını açıkladı
Bakan Koca, son 24 saatin rakamlarını açıkladı
"Sözleşmeden kurtulun, Ayasofya Camisini açın"