Çobanoğlu, CHP Selçuklu’ya yeniden aday

Çobanoğlu, CHP Selçuklu’ya yeniden aday

CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, 15 Aralık'ta yapılacak kongreye yeniden başkan adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu

08 Aralık 2019 - 12:32

CHP Selçuklu İlçesi'nin 15 Aralık 2019 Pazar günü yapacağı ilçe kongresinde başkanlığa yeniden aday olduğunu açıklayan CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, bugüne kadar kendisine destek veren partililere teşekkür etti.

Çobanoğlu, CHP İl Binasındaki düzenlediği basın toplantısında, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Selçuklu yönetimi, ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç ve partililer katıldı.

Partisinin Selçuklu İlçe Teşkilatı'nda 2 yıldır başkanlık, 3 dönemdir de yönetim kurulu üyeliklerinde bulunduğunu ve genel merkez delegeliği yaptığını hatırlatan Çobanoğlu, “15 Aralık 2019 tarihinde yapacağımız ilçe kongremizde yeniden ilçe başkanlığına adayım. Bugünü kadar bana destek veren yönetim kuruluna, üyelerimize, il başkanımız Barış Bektaş’a ve yönetim kurulu üyelerine, il kadın kolları başkanımız Şerife Tunç’a, gençlik kolları ve kadın kollarımıza ve bütün partililerimize teşekkür ediyorum. Kongre sonrası yeniden ilçe başkanı seçildiğim takdirde, cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak ve partimizin iktidarını sağlamak için yönetim kuruluna seçilecek olan arkadaşlarımızla ve partililerimizle çalışıp, mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

ÜLKEMİZ ENDİŞE VERİCİ BİR GÜNDEMDEN GEÇİYOR

Ülkemizdeki siyasal gelişmeleri ve gündemi de değerlendiren Çobanoğlu, ekonomik, siyasal, eğitim ve sosyal sorunların yanında, 4 milyon sığınmacının ülkemize gelmesiyle sosyo-ekonomik sorunların arttığına dikkat çekti.

Çobanoğlu, şunları söyledi:

"Gençlerimiz işsiz olduğu kadar, huzursuz ve mutsuzdur. Gelecek kaygısından dolayı bulanıma giriyorlar. İntihar ediyorlar. Bu gençlerimizin intiharını iktidarın başka sebeplere bağlaması yanlıştır. Halkımız geçim sıkıntısı içindedir. Diğer taraftan kadın cinayetleri giderek artıyor. Kadın cinayetlerini ve ülkemizin sorunlarını çözecek olan hükümettir. Sorunları çözmenin yerine gündem değiştirilerek, ülkemiz oyalanıyor. 17 yıldır ülkemizde yaşanılan çürümeyi hiçbir iktidar yaşatmadı. Bizlere ve halkımıza bunları yaşatmanın hiçbir kimsenin hakkı yoktur. Ülkemizi bütün bu sorunlarından kurtaracak olan partimiz CHP ve CHP’nin iktidarıdır. Onun içinde partimizin iktidarı, ülkemizin geleceği için hep birlikte çalışacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TGC Basın Vakfı Kocaeli Valisini ziyaret etti
TGC Basın Vakfı Kocaeli Valisini ziyaret etti
Bakan Koca son 24 saatin rakamlarını açıkladı
Bakan Koca son 24 saatin rakamlarını açıkladı