Cihanbeyli’ye 6 milyon TL’lik yol yatırımı

Cihanbeyli'ye 6 milyon TL'lik yol yatırımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Cihanbeyli’ye bağlı Yapalı Mahallesi ile Bozdağ Mahallesi arasındaki 13 kilometrelik yolu tamamlarken, Cihanbeyli’ye bağlı 3 kilometrelik Çatak- Kandil ve 3 kilometrelik Hodoğlu mahalle yollarında çalışmaları sürüyor

06 Temmuz 2021 - 17:21

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı yatırım programı kapsamında ilçelerdeki ve mahallerdeki yol yapım çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin 42 bin kilometrekareyle en büyük coğrafyasına sahip şehri olan Konya’da, sorumluluk sahasındaki mahalle yollarında kaliteyi ve konforu artırmak amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Bu yıl 31 ilçede 400 kilometre mahalle yolu yapacaklarını kaydeden  Altay, “Bu kapsamda Cihanbeyli ilçemize bağlı Yapalı Mahallesi ile Bozdağ mevki arasındaki 13 kilometrelik yolu tamamlayarak hizmete açtık. Ayrıca Cihanbeyli Çatak ve Kandil Mahalleri arasındaki 3 kilometrelik yol ile Hodoğlu Mahallesi’nde yine 3 kilometrelik yolda ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Cihanbeyli’ye kazandıracağımız 19 kilometrelik yolun maliyeti 6 milyon lirayı buluyor. İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zazadın Hanı'nda düğün
Zazadın Hanı'nda düğün
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı