CHP Selçuklu, Ali Çobanoğlu ile devam kararı aldı

CHP Selçuklu, Ali Çobanoğlu ile devam kararı aldı

37. Olağan Genel Kongresi ile seçime giden CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Çobanoğlu, delegelerin 177'sinin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi Deniz İndibi ise 162 oyda kaldı

15 Aralık 2019 - 23:05 - Güncelleme: 15 Aralık 2019 - 23:28

CHP Selçuklu İlçe Teşkilatı, 37. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. 340 delegenin oy kullandığı ve iki adayın yarıştığı seçimde Ali Çobanoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

CHP İl Başkanı Barış Bektaş, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, bir önceki dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, ilçe başkanları, gençlik kolları, Selçuklu delegeleri ve partililerin katıldığı kongrede, CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu ve Deniz İnbidi Selçuklu İlçe Başkanlığına aday oldu. 

Kongrede konuşan önceki dönem CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, “Bizler CHP üyesiyiz. Bu parti aldatmadığı, doğruların peşinde koştuğu ve ahlaklı bir parti olduğu için ayaktadır. Kongremiz hayırlı olsun. Her iki başkan adayı arkadaşımıza başarılar diliyorum” dedi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “Türkiye bir dönüm noktasındadır. CHP Kurtuluş Savaşını yapan ve Cumhuriyeti kuran partidir. Ülkemiz tek kişinin talimatıyla devlet işlerinin yapıldığı ve kontrol mekanizmalarının yok edildiği bir dönemi yaşıyor. Ekonomi iyi gitmediği gibi, perişandır. Yargı güvensiz haldedir. Bu iyi bir durum olmadığı gibi, ülkemiz tehlike içindedir. Bunun karşısında durmak CHP’nin görevidir. Ülkemizdeki soygun çarkı ihaleler ve özelleştirmelerle devam etti. Şimdi de yap, işlet ve devret modeliyle soygun mekanizması devam ediyor. Yandaşın, yarenin cebine aktarılan paralarla soygun mekanizması devam ediyor. Hazinenin ödeme tutarı çiftçilere verilen desteklerin iki katıdır. Bunları yapacağına gel Konya Ovasının tarımsal sulama sorununu çöz. Sulanamayan 3 milyon dekarlık bir alan var. İktidarın Konya’nın tarımsal sulama sorununu çözecek bir adımı yoktur. Geleceğimiz ve ülkemizin sorunlarının tek çözümü CHP ve CHP’nin iktidarıdır. Onun için seçmenin yüzde 100’üne hitap edersek iktidar oluruz. Ülkemizde işsizliğin, iflasların ve intiharların faturası vatandaşlarımıza yüklendi. En çok konuşulan ekonomi ve vatandaş olmalıdır. CHP’liler olarak herkesle konuşmalı ve halkımıza saygı duymalıyız. CHP aydınlanmanın partisidir. İktidar olmak zorundadır. Bunun içinde el birliğiyle çalışmalıyız. Kongrede aday olan iki arkadaşımıza da başarılar dileyerek, kongrenin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Kongreyi demokrasi havası içinde geçirdiklerini dile getiren CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi(YDK) Üyesi Gülsüm Filorinalı, CHP'yi tek yürek olarak iktidara taşıyacaklarını vurgulayarak her iki adaya da başarı dileklerini iletti.

CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil de hep beraber kenetlenip, iktidar olmak için çalışacaklarını ifade ederek, Selçuklu İlçe adaylarına başarılar diledi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, kurumların, adalet ve kamu bürokrasisinin yok edildiğine işaret ederek, parti devleti durumuna geldiğimizi kaydetti. Bektaş, “Bugün bütün bunlara dur diyecek tek bir kurum kalmıştır, o da Atatürk’ün kurduğu partimiz CHP’dir.  Kongreden bütünleşmiş olarak çıkacağız. Bugüne kadar bütünleşmek içinde elimizden geleni yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Esas olan partimiz, üyelerimiz ve halkımızdır. Her partilimiz ve halkımız bizim için değerlidir. Selçuklu üyeleri bunu bilir. Selçuklu ilçemiz başarılara imza atan ve sahada canlı çalışan bir ilçedir. Ben ve bencillikten kurtulalım. Herkes sevgiyle, saygıyla ve imeceye dayanan sahadaki başarılı çalışmaları görmelidir. Kongrede aday olan iki ilçe başkanı adayı arkadaşımıza başarılar diliyorum. Başaran CHP olsun” ifadelerini kullandı.

CHP Selçuklu İlçe Başkanı adayı Deniz İndibi ve Ali Naci Çobanoğlu’nun ilçe başkanı seçildikleri takdirde yapacakları ve hizmetleri hakkında Konuşmalarının ardından seçime geçildi. CHP Selçuklu İlçe Başkanlığını 177oy alan Ali Naci Çobanoğlu kazandı. Deniz İndibi ise delegelerin 162'sinden oy aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu hafta sonunda da sokağa çıkma kısıtlaması var
Bu hafta sonunda da sokağa çıkma kısıtlaması var
Seyahat engeli 1 Haziran'da kalkıyor
Seyahat engeli 1 Haziran'da kalkıyor