CHP’lilerden engellilerin sorunlarına dikkat çeken ziyaret

CHP'lilerden engellilerin sorunlarına dikkat çeken ziyaret

Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesini ziyaret eden CHP Konya İl Yönetimi, engellilerin istihdamının artırılması gerektiğine dikkat çekti

26 Mayıs 2020 - 14:24

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “İnsan olarak hepimizin görevi engelli kardeşlerimizle aramızda engelleri kaldırmak olmalıdır” dedi.

Bektaş, il saymanı Uğurtan Akgül ve Karatay İlçe Başkanı Refik Serttaş ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı’yı ziyaret ederek, engellilerin sorunlarını dinledi.

Bütün bireylerin hayatı eşit yaşaması gerektiğine dikkat çeken Bektaş, sosyal devlet olmanın gereğinin de her vatandaşa eşit hizmet vermek olduğunu hatırlattı. Türkiye'de engelli istihdamının yeterli olmadığına dikkat çeken Bektaş, "Devletin ve iktidarın görevi engelli kardeşlerimize yeterince istihdam sağlamak, var olan sorunlarını çözüme kavuşturmaktır. Adalet, özgürlük ve eşitlik demokrasinin temelini oluşturuyorsa bu anlamda da ülkemizde engelsiz bir Türkiye mümkündür. Evrensel standartlarda eşit yurttaşlık ilkesiyle bir sistem kurularak engelli kardeşlerimiz haklarına kavuşturulur. Partimiz CHP, her zaman engelli kardeşlerimizin yanında durarak, sorunlarının takipçisi oldu. Olmaya da devam ediyor. Şehrimizdeki engelli kardeşlerimizin yanında olduk. Sorunlarının takipçisi olarak elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Asıl olan en önemli görevimiz ise engelli kardeşlerimizle aramızdaki her türlü engeli kaldırarak, onlarla birlikte hayatı yaşamaktır. Bunu yapmak insan olarak hepimizin görevi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

CHP’nin ziyaretinden memnun oldukları belirten Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı da CHP'li yetkililere veerdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Mıhçı, "Konya'da engelli kardeşlerimizin istihdamında yeterli düzeyde değiliz. Bu konuda duyarlı davranılarak, engelli kardeşlerimize iş, aş konusundan yeterince sahip çıkılarak, bu anlamda da bir engel olunmasın" diyerek, engellilerin istihdamının artırılmasını istedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PÜİS yönetimine Konyalı iki isim
PÜİS yönetimine Konyalı iki isim
Ekici'den Dünya Gazeteciler Günü kutlaması
Ekici'den Dünya Gazeteciler Günü kutlaması