CHP’li heyetten Karapınarlı dolu mağduru çiftçilere ziyaret

CHP'li heyetten Karapınarlı dolu mağduru çiftçilere ziyaret

CHP İl Başkanı Bektaş, Milletvekilleri Şener ve Kayan ile birlikte Karapınar'da doludan zarar görene çiftçileri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi

10 Haziran 2020 - 14:17

CHP Konya İl Başkanlığı'ndan bir heyet, Karapınar'da dolu yağışı nedeni ile zarar gören çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP Kırıkkale Milletvekili Türabi Kayan, İl yönetim kurulu üyeleri, Karapınar İlçe Başkanı Haydar Karabacak ve Karatay İlçe Başkanı Refik Serttaş  Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner’i ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. Heyet, çiftçinin zararı hakkında Üner'den bilgi aldı.

Çiftçilerin geçen hafta yaşanan doludan büyük zarar gördüğünü dile getiren Üner, "Bundan dolayı çok üzgünüz. Tarım bizim için hayati bir konu. Ana sorunumuz ise tarımsal sulamadır. Bunu gerçekleştirebilirsek Konya Ovası Türkiye’yi besler. Üretim maliyetlerinin aşağıya çekilmesiyle çiftçilerimiz kazanır. Sorunlarımızın çözümünde kalıcı olunmasının yanında, samimi olunması önemlidir. Bunun yanında çiftçilere sicil affı lazımdır” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş parti olarak çiftçilerin yanında olduklarını belirterek, “Karapınar ilçemizde yaşanılan şiddetli dolu yağışı sonucu zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi buradan bir kere daha iletiyoruz. Elimizden gelen ne varsa yerine getirip, üzüntünüzü paylaşmak istiyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yapmak istiyoruz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. CHP olarak her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sorunlarının takipçisiyiz. İktidar çiftçimize sahip çıkarak, sorunlarını çözüme kavuşturmalıdır” dedi.

KORONAVİRÜSTEN DOLAYI ÇİFTÇİLERİMİZE HİÇ BİRŞEY VERİLMEDİ

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, koronavirüs sürecinde de çiftçilerin unutulduğunu söyledi. Şener, “Ülkemizle birlikte dünyada yaşanılan koronavirüs salgınında iktidar çiftçilerimize yeterince sahip çıkmadığı gibi, doğru dürüst bir şey de vermedi. Tarımda üretip, rekabet edebilirsek dünyanın dört bir tarafına ürünlerimizi satabilirsek ülkemize refah gelir. Öyle ise iktidar çiftçimize sahip çıkarak, desteklemelidir. Çiftçinin önündeki tüm engelleri kaldırarak, maliyet fiyatlarını düşürmelidir. Son 5 yıldır ekonomimiz yerde sürünüyor. Dünyadaki bütün ülkeler bu salgında esnafını, üreticisini, çiftçisini yeterince desteklerken, sahip çıkmaktadır. Tarımsal ürünlerde ithalata son verilerek, çiftçimiz, üreticimiz gerçek anlamda desteklenerek, sahip çıkılmalıdır. Tarım bizim vazgeçilmemiz olmalıdır” diye konuştu.

KOOPERATİFLEŞMEYE ÖNEM VERİLMELİ

CHP Kırıkkale Milletvekili Türabi Kayan da çiftçilere geçmiş olsun diyerek, çiftçilerin ve üreticilerin kooperatifleşemeye yönetilerek, destek verilmesi gerektiğine işaret etti. Üretimde kalkınmayı kooperatifler ve birliklerin sağladığına değinen Kayan, çiftçi ve üreticilerin güç birliği oluşturması gerektiğini, CHP'nin bu konuda üzerine düşeni yapacağını kaydetti.

CHP'li heyet, daha sonra Börcük mevkiside zarar gören tarları ziyaret ederek, çiftçilerle görüştü. Heyet, Karapınar İlçesi'nden sonra İsmil Mahallesi'nde de çiftçilerle bir araya gelerek, sorunları dinledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı